جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکسن برکت

واکسن برکت در انتظار مجوز اورژانسی تزریق

02:00۰

محقق تیم پژوهش واکسن کووایران برکت از وزارت بهداشت تقاضا کرد که با توجه به ایمنی بخشی واکسن برکت، مجوز اورژانسی برای تزریق عمومی آن را صادر کنند.

به گزارش اسپات نیوز، مینو محرز محقق تیم پژوهش واکسن کوو ایران برکت در نشست خبری روند واکسیناسیون و ساخت واکسن کوو ایران برکت اعلام کرد: واکسن کوو ایران برکت مراحل کار آزمایی بالینی خود را تحت نظارت افراد علمی انجام داد و در پروژه‌ها و کارآزمایی بالینی استاندارد‌های بین المللی اجرایی شد.

وی ادامه داد: جوان‌های زیادی ماه‌ها خانه نرفتند که واکسن با کیفیت و خوب در اختیار مردم قرار گیرد.

محرز با اشاره به این که کارخانه عظیمی راه‌اندازی شده که واکسن‌های لازم ایران را خواهد ساخت تا ما به واردات نیازی نداشته باشیم، اظهار کرد: همه دست به دست هم دادند که این پروژه با دقت پیش رود.

محقق تیم پژوهش واکسن کوو ایران برکت تصریح کرد: ما که ناظر بر این پروژه بودیم به چشم می‌دیدیم همه چیز به خوبی پیش رفت.

او اضافه کرد: پرستاران و پزشکان شبانه روز پیگیر داوطلبان تزریق بودند و همه چیز از نظر من عالی بود و بچه‌ها مچکریم عالی اجرایی کردید.

محرز بیان کرد: امیدوارم مردم هر چه زودتر از این واکسن استفاده کنند؛ در کشور‌هایی که واکسن زدند، همه چیز راه افتاده است و باید از مهرماه مدارس و دانشگاه‌ها بازگشایی شوند.

وی عنوان کرد: اکنون کل دنیا با کمبود واکسن مواجه هستند. ما نمی‌توانستیم با تحریم این روند را زودتر شروع کنیم و به محض دریافت ویروس این واکسن از بیماری در اردبیل، واکسن سازی را آغاز کردیم.

محقق تیم پژوهش واکسن کوو ایران با بیان اینکه این واکسن موثر است و امیدوارم مردم به زودی با این واکسن واکسینه شوند، افزود: با توجه به نتایجی که تا کنون حاصل شده، ایمنی زایی و بی ضرر بودن واکسن کوو ایران برکت محرز شده است و از وزارت بهداشت درخواست دارم که در صورت صلاحدید مجوز اورژانسی تزریق عمومی واکسن کوو ایران برکت به زودی صادر شود.

محرز گفت: بیشترین تجربیات واکسن سازی در آمریکا انجام شد، چرا که زودتر اقدامات را شروع کردند.

او تصریح کرد: بسیاری خوشبین هستند که سالی یکبار واکسن مجدد تزریق شود، اما باز باید زمان بگذرد تا بتوانیم نتایح قطعی را اعلام کنیم.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=14057

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com