جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ایرانسل؛ مجری طرح تحول دیجیتال در فولاد مبارکه اصفهان

02:00۰

ایرانسل با امضای تفاهم‌نامه، اجرای طرح تحول دیجیتال در فولاد مبارکه اصفهان را در راستای طرح «فولاد مبارکه هوشمند» آغاز کرد.

به گزارش اسپات نیوز، ایرانسل دو تفاهم‌نامه برای اجرای طرح تحول دیجیتال در فولاد مبارکه اصفهان امضا کرد. ایرانسل در این طرح که «فولاد مبارکه هوشمند» نام دارد، برای نخستین بار در ایران، کاربردهای تجاری نسل پنجم ارتباطات همراه (۵G) در صنعت را در اختیار شرکت فولاد مبارکه اصفهان، بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد در خاورمیانه و شمال آفریقا قرار می‌دهد.

این شرکت در طرح فولاد مبارکه هوشمند تمرکز خود را بر دو حوزه لجستیک هوشمند و پوشش شبکه ارتباطی نسل پنجم معطوف می‌کند. در این راستا، ایرانسل با اجرای راهکارهای نوین دیجیتال در فرایندهای شرکت فولاد مبارکه شامل سالن‌های تولید، خطوط تولید، تجهیزات، سنسورها، وسایل نقلیه و …، زیرساخت‌های مورد نیاز برای ایجاد و توسعه «کارخانه متصل» را فراهم می‌کند. طراحی و راه‌اندازی خدمات دیجیتال و شبکه‌های ارتباطی موردنیاز نظیر NB-IoT ،۵G، کلان‌داده، خدمات مراکز داده، زیرساخت‌ها و خدمات ابری نیز از جمله دیگر مفاد تفاهم‌نامه مذکور است. با آغاز طرح، هر سه طرف تفاهم‌نامه‌ از ظرفیت‌ها و فرصت‌های خود برای تقویت و توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور به‌منظور تکمیل زنجیره ارزش مورد نیاز با تکیه بر دانش و توان بومی استفاده می‌کنند.

مدیرعامل ایرانسل در این مراسم،  به دستاوردهای این اپراتور در حوزه ایجاد و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی اشاره کرد و گفت: «ایرانسل نخستین خدمات اینترنت همراه در ایران را ابتدا روی نسل ۲.۷۵، سپس پیشتازی در توسعه نسل سوم و راه‌اندازی نسل چهارم و در نهایت راه‌اندازی نسل پنجم تلفن‌ همراه در کشور آغاز کرد. ایرانسل هفتمین سایت تجاری ۵G خود را چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ در مشهد افتتاح کرد. ایرانسل اولین سایت ۵G ایران را در اول مرداد سال جاری، دومین سایت را ۷ مرداد در ساختمان مرکزی ایرانسل، سومین سایت ۲۱ آبان‌ماه در دانشگاه تربیت‌ مدرس، چهارمین سایت ۲۸ بهمن در بوستان آب و آتش تهران، پنجمین سایت ۵G ایران را سوم اسفند ۱۳۹۹ در محوطه باز شهرداری شیراز و ششمین سایت را سه‌شنبه ۱۹ اسفند‌ماه ۱۳۹۹ در منطقه آزاد کیش راه‌اندازی کرد.»

به گفته بیژن عباسی‌آرند، ۵G برخلاف نسل‌های قبل، تنها برای استفاده کاربر عادی نیست؛ بلکه زیرساخت تحول دیجیتال در صنعت را تشکیل می‌دهد. به همین سبب وی ابراز امیدواری کرد که تحول دیجیتال در صنعت فولاد با کمک این فناوری، سرعت بیشتری بگیرد.

انتهای پیام

منبع
ایرانسل
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=14184

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com