جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

کشف گونه جدید کرونا؛ این بار در ویتنام!

11:006۰

در ویتنام گونه‌ای از ویروس کرونا کشف شده که ترکیبی از سویه‌هایی است که اولین‌بار در هند و بریتانیا شناسایی شد.

به گزارش اسپات نیوز، وزیر بهداشت ویتنام، تان‌لانگ، اعلام کرده است که دانشمندان ساختار ژنتیکی ویروسی را بررسی و نسخه جدیدی ازویروس را پیدا کردند که اخیرا برخی افراد را در این کشور آلوده به این ویروس شده‌اند. به‌گفته تان‌لانگ، آزمایش‌ها نشان می‌دهند که این گونهجدید ممکن است درمقایسه‌با نسخه‌های دیگر ویروس راحت‌تر منتشر شود.

سازمان جهانی بهداشت چهار گونه از گونه‌های ویروس کرونا را در فهرست گونه‌های نگران‌کننده قرار داده است که این گونه‌ها اولین‌بار دربریتانیا، هند، آفریقای‌جنوبی و برزیل شناسایی شد.اغلب ویروس‌ها در هنگام تکثیر، دچار تغییر ژنتیکی می‌شوند

نگوین تان لانگ می‌گوید گونه جدید می‌تواند علت افزایش اخیر موارد ابتلا به کرونا در ویتنام باشد که در مناطق مختلف کشور گسترش پیدا کردهاست.

ویتنام در ابتدا در مبارزه با ویروس موفق بود. اوایل ماه می، این کشور از زمان آغاز دنیاگیری فقط کمی بیش از ۳،۱۰۰ مورد تأیید‌شده داشت و۳۵ مورد مرگ ثبت کرده بود. بااین‌حال در چند هفته گذشته، ویتنام بیش از ۳،۵۰۰ مورد جدید و ۱۲ مورد مرگ را تأیید کرده که کل تلفات ناشی ازبیماری را در کشور به ۴۷ مورد رسانده است.

بیشتر موارد ابتلا به ویروس کرونا جدید در استان‌های باک‌نین و باک‌گیانگ دیده شد که دو استان با مناطق صنعتی متراکم هستند که در آنصدهاهزار نفر برای شرکت‌های بزرگی، ازجمله سامسونگ و کانن و لاکس‌شیر کار می‌کنند. با وجود مقررات بهداشتی دقیق، شرکتی درباک‌گیانگ متوجه شد نتیجه آزمایش ویروس کرونا در یک‌پنجم از کارکنان شرکت مثبت است.

وزارت بهداشت ویتنام اعلام کرد در هوشی‌مین، بزرگ‌ترین کلان‌شهر ویتنام و محل زندگی نُه‌میلیون نفر، نتیجه آزمایش حداقل ۸۵ نفر به‌عنوانبخشی از خوشه‌ای از موارد در یکی از کلیساها مثبت شده‌ است. نیایش‌گران بدون استفاده از ماسک مناسب یا رعایت اقدامات احتیاطی دیگرنزدیک هم نشسته بودند و آواز می‌خواندند و دعا می‌کردند. از آن زمان، ویتنام همه رویدادهای مذهبی را در کشور ممنوع کرده است. مقام‌هایویتنامی در شهرهای بزرگ اجتماعات بزرگ را ممنوع و کسب‌و‌کارهای غیرضروری را نیز تعطیل کرده‌اند.

ویتنام تاکنون یک‌میلیون نفر را با استفاده از واکسن آسترازنکا واکسینه کرده است. هفته گذشته، این کشور قراردادی با فایزر برای دریافت ۳۰میلیون دُز واکسن امضا کرد که قرار است در سه‌ماهه سوم و چهارم سال ۲۰۲۱ تحویل داده شود. همچنین، ویتنام در حال مذاکره با مدرنا استتا واکسن کافی بگیرد و بتواند ۸۰ درصد از جمعیت ۹۶ میلیون نفری خود را کاملا واکسینه کند.

انتهای پیام

منبع
زومیت
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=14139

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com