جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سود مجمع سهام عدالت

سود مرحله دوم سهام عدالت واریز نشد

01:57۰

در حالی که قرار بود شرکت‌های سرمایه‌پذیر، ۵۰ درصد دوم سود سهام عدالت را بعد از عید واریز کنند، تاکنون کمتر از ۳۰ درصد این سود واریز شده است.

به گزارش اسپات نیوز، شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت که ۳۶ شرکت بورسی هستند، سود مربوط به عملکرد سال ۹۸ خود را به میزان ۵۰ درصد قبل از عید واریز کردند که از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه به حساب ۴۹ میلیون سهامدار عدالت واریز شد.

همچنین قرار شد ۵۰ درصد دوم سود سهام عدالت بعد از عید و حتی در ماه مبارک رمضان واریز شود اما هنوز اجرایی نشده است.

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه می‌گوید: «باید سود شرکت‌های سرمایه‌پذیر برای ما واریز شود و به محض تکمیل شدن واریز سود، بلافاصله آن را به حساب دارندگان سهام عدالت واریز می‌کنیم.»

همچنین بر اساس اطلاعات به دست آمده با وجود اینکه برای همه شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت نامه‌نگاری و تأکید شده است که سود عملکرد سال ۹۸ خود را هر چه سریع‌تر واریز کنند، اما در حال حاضر حدود ۳۰ درصد از این شرکت‌ها ۵۰ درصد دوم سود را داده‌اند و بقیه مانده‌اند.

البته از ۳۶ شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت ۲۹ شرکت سود شناسایی کرده بودند که از این تعداد هم حدود ۳۰ درصد نصفه دوم از سود سهام عدالت خود را واریز کردند و با توجه به پراکندگی سهامداران عدالت تا زمانی که واریز سود شرکت‌ها کامل نشود، پرداخت سود ۵۰ درصد دوم سهام عدالت امکان‌پذیر نیست.

با توجه به پراکندگی تعداد سهامداران عدالت که به ۴۹ میلیون نفر می‌رسد و نیز اندک بودن میزان دارایی سهامداران عدالت، بهترین روش و عملی‌ترین شیوه واریز سود به صورت متمرکز و یکجا از طریق سامانه‌های شرکت‌های سرمایه‌پذیر و تسویه وجوه است که این سود هنوز به صورت کامل دریافت نشده و امیدواریم هر چه سریع‌تر سود سهامداران عدالت که از اقشار کم درآمد هستند واریز شود.

انتهای پیام

منبع
فارس
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=14212

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com