جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

جزئیات ممنوعیت سفر در تعطیلات خردادماه اعلام شد

01:43۰

در تعطیلات خردادماه نیز سفرهای بین استانی ممنوع شد. بر این اساس خودروی‌های شخصی ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند. اما برخی از سفرها مشمول جریمه نمی‌شود. ممنوعیت سفر در تعطیلات خرداد شامل چه کسانی نمی‌شود؟

به گزارش اسپات نیوز، کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا اعلام کرده سفرهای بین استانی ممنوع است و این ممنوعیت‌ها از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه (۱۲ خرداد) آغاز می‌شود و تا ساعت ۱۲ روز دوشنبه (۱۷ خرداد) ادامه دارد.

البته ممنوعیت سفر در تعطیلات خرداد، بدون توجه به رنگ‌بندی شهرهاست و اگر افراد سفر بین استانی داشته باشند و حتی اگر شهر مبدا و مقصد جزو شهرهای قرمز و نارنجی هم نباشد، باز هم مشمول جریمه می‌شوند.

چه کسانی مشمول جریمه نمی‌شوند؟

  • افرادی که قبل و بعد از ساعات اعلام شده (۱۲ ظهر ۱۲ خرداد تا ۱۲ ظهر ۱۷ خرداد) به شهرهایی غیر از شهرهای قرمز و نارنجی سفر کنند.
  • کسی که دارای مجوز معتبر از فرمانداری باشد، تردد وی بلامانع است و رئیس پلیس راهور اعلام کرده که همکاران ما باید با افراد دارای مجوز همکاری کنند.
  • ورود خودروهای غیربومی به مراکز استان‌ها و شهرهای دارای وضعیت قرمز، نارنجی و زرد ممنوع است اما ورود پلاک‌های بومی به شهرهای خود آزاد است و مشمول جریمه نمی‌شود.

میزان این جریمه چقدر است؟

بر اساس گزارش ستاد ملی مبلغ جریمه برای شهرهای زرد ۵۰۰ هزار تومان است که البته در طول این بازه زمانی فقط یکبار اعمال می‌شود. جریمه تردد در شهرهای قرمز یک میلیون تومان است.

همچنین به گفته رئیس پلیس راهور، منع تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد در تمام شهرهای کشور اجرا می‌شود و متخلفان ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=14447

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com