جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

تزریق واکسن ایرانی

مجوز مصرف اضطراری واکسن‌های ایرانی باید صادر شود

02:00۰

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر لزوم اخذ مجوز اضطراری برای تمام واکسن‌های کرونا، گفت: بحث ایمنی‌زایی دو واکسن کووبرکت و واکسن انستیتو پاستور در فاز یک و دو تایید شده است اما همچنان به اطلاعات کامل‌تری نیاز است و به همین دلیل اوایل هفته آینده یعنی دوشنبه جلسه نهایی مجددا برگزار می‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، با اشاره به برگزاری جلسه بررسی نتایج واکسن ایرانی، گفت : جلسه بررسی نتایج واکسن ایرانی با حضور تیم‌هایی که در موضوع واکسیناسیون نظارت دارند مانند کمیته اخلاق در پژوهش، کمیته مطالعات بالینی از دو حوزه معاونت پژوهش و همچنین سازمان غذا و دارو تشکیل شد و این تیم‌ها گزارش‌های نهایی خود را در خصوص روند واکسیناسیون ارائه دادند و گزارش‌ها بسیار امیدوارکننده بود.

او ادامه داد: طبق آخرین اطلاعات و گزارش‌های داده شده روند خوبی را در خصوص فاز یک و دو واکسن‌های برکت و پاستور و همچنین بحث ایمن بودن این واکسن‌ها در فاز یک و دو داریم اما همچنان به اطلاعات کامل‌تری نیاز است و به همین دلیل اوایل هفته آینده یعنی دوشنبه جلسه نهایی مجددا برگزار می‌شود.

علیرضا رئیسی در خصوص مجوز اضطراری واکسن اظهار کرد: همه واکسن‌هایی که الان در سطح دنیا تزریق می‌شود مجوز اضطراری دارند. زمانی که یک واکسن مجوز لازم را بگیرد باید یک پروسه ۵ الی ۶ ساله را طی کند اما سازمان جهانی بهداشت به دلیل وضعیت خاصی که در دنیا حاکم است برای برخی از واکسن‌های موجود مجوز اضطراری صادر کرده که بعد از فاز سه به کشورها داده شده است و واکسن‌های زیادی این از جمله سینوفارم و اسپوتنیک وی این مسیر را طی کردند.

وی اضافه کرد: این واکسن‌ها در مرحله ترزیق بالینی نیستند و اگر تا هفته آینده مجوز اضطراری استفاده از واکسن توسط کمیته‌های مربوطه ارسال شود به محض دریافت مجوز این واکسن‌ها تزریق می‌شوند. برای تزریق فراخوانی داده نمی‌شود بلکه با توجه به نکات فنی که دارند بر همین اساس مشخص می‌شود که کدام گروه از افراد و در چه رده سنی می‌توانند از این واکسن استفاده کنند.

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=14514

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com