جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

پرداخت بیمه بیکاری همچنان ادامه دارد

02:00۰

ادامه دادن به پرداخت بیمه بیکاری به شاغلین بیکار شده و حمایت از بنگاههای اقتصادی آسیب دیده از کرونا در دستور کار ستاد هماهنگی اقتصادی دولت قرار گرفت.

به گزارش اسپات نیوز، در دویست و بیست و نهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، اتخاذ تصمیمات جدید برای حمایت از کسب  و کارهای آسیب دیده از کرونا در دستور کار قرار گرفت و با توجه به تصویب تمدید تسهیلات و حمایت های کرونایی از بنگاه‌ها و کسب و کارها، پیشنهاد ادامه حمایت از کسب و کارها در سال ۱۴۰۰ در محورهای مختلف مطرح شد.

این حمایت‌ها در سه بخش حمایت از شاغلین بیکار با تداوم پرداخت بیمه بیکاری، حمایت از خانوارها با پرداخت وام ودیعه اجاره مسکن و حمایت از بنگاهها از طریق پرداخت تسهیلات ارزان و حمایتهای مربوط به تامین اجتماعی، عوارض شهرداری و گاز و برق پیش بینی شده است.

معاون اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشتر نیز از تصمیم گیری در خصوص تداوم پرداخت‌ها در جلسه کارگروه فرعی ستاد مقابله با کرونا خبر داده و گفته بود در خصوص ایجاد فرصت‌های بیشتر در حوزه بازپردخت تسهیلات و حمایت در حوزه های مالیاتی و بیمه ای تصمیمات جدیدی گرفته شده که پس از تصویب نهایی در ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ و اعلام خواهد شد.

علیرغم آثار خسارت‌های سنگین ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور آن هم در شرایط تحریم و جنگ تمام عیار اقتصادی دولت تلاش کرده  از صاحبان مشاغل و کسب و کارها، بنگاههای آسیب دیده و شاغلین بیکار شده از کرونا حمایت کند و تصمیم دارد این حمایت‌ها را ادامه دهد.

طبق گزارش‌های به‌دست آمده  نزدیک به دو میلیون شغل در دوران کرونا دچار برشگستگی شدند که با پرداخت تسهیلات حمایتی حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار شغل مجددا به چرخه کار بازگشتند؛ همچنین ۷۳۰ هزار نفر به طور اختصاصی مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند که ۲۵۰ هزار نفر از آنها همچنان در حال دریافت بیمه بیکاری هستند.

وزارت کار به منظور حفظ اشتغال و تداوم فعالیت کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، در ۱۴ رسته اصلی و ۸۵۸ زیر رسته اعتباری اعتباری بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان را در اختیار کسب و کارهای آسیب دیده قرار داده است.

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=14557

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com