جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

حرکت بیت‌کوین به سمت دومین سقوط سنگین!

01:51۰

بزرگترین و مشهورترین رمزارز جهان یعنی بیت کوین، ممکن است دومین سقوط ماهانه خود را ثبت کند چرا که رکود دارایی‌های دیجیتال در ماه مه از ۳۷ درصد گزارش شده در نوامبر ۲۰۱۸ فراتر رفته است.

به گزارش اسپات نیوز، بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان یعنی بیت کوین می تواند دومین سقوط ماهانه خود را ثبت کند چرا که رکود دارایی های دیجیتال در ماه مه از ۳۷ درصد گزارش شده در نوامبر ۲۰۱۸ فراتر رفته است.

با توجه به داده‌های Bitstamp، هر بیت کوین روز دوشنبه تا ساعت ۱۴:۲۸ به وقت گرینویچ نزدیک به ۳۶۴۲۶ دلار معامله شد و در ماه مه کاهش قیمت تقریباً ۳۷.۵ درصدی را ثبت کرد. این سقوط قیمت نسبت به رکورد ۴۰ درصدی در سپتامبر ۲۰۱۱ فقط اندکی فاصله دارد.

در طول فروش گسترده بیت کوین، این ارز دیجیتال در تاریخ ۲۴ مه حدود ۳۱۲۲۷ دلار را ثبت کرد که کاهش بیش از ۵۰ درصدی نسبت به اوج خود در ماه آوریل نشان می دهد.

طبق این گزارش، ترس از سرکوب ارزهای رمزپایه چین، همراه با مقررات پیش رو در ایالات متحده و اظهارات جنجالی ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، همگی دلیلی برای افزایش فشار بر بازار این ارز رمزنگاری شده هستند.

اعلام غیرمنتظره  ایلان ماسک در ماه گذشته میلادی مبنی بر توقف خرید وسایل نقلیه تسلا با استفاده از بیت کوین، به دلیل نگرانی‌های زیست محیطی، امیدها را برای پذیرش گسترده بیت کوین از سوی دیگر شرکت ها، از بین برد.

این در حالی است که کارشناسان رمز ارزها اخیراً تاکید کرده بودند که سرمایه گذاری بر روی بیت‌کوین و برخی ارزهای دیجیتال اشتباه است چرا که به احتمال زیاد به زودی ارزش آن‌ها نزولی خواهند شد.

منبع
خبر آنلاین
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=14676

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com