جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

افزایش ۲۴ درصدی فروش اپ‌استور در سال ۲۰۲۰

01:57۰

گزارش آماری «Analysis Group» نشان می‌دهد در سال گذشته میزان فروش اپ استور با صورت‌حساب ۶۴۳ میلیارد دلاری‌، نسبت به قبل حدود ۲۴ درصد افزایش یافته است.

به گزارش اسپات نیوز، میزان فروش اپلیکیشن‌های مربوط به سرویس‌های آنلاین کالا و خدمات طی یک سال گذشته درحدود ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است. این در حالی  است که فروش اپ‌های حوزه سفر با کاهش ۳۰ درصدی روبرو بوده است. با این وجود، ممکن است فروش برخی از اپ‌ها به تدریج کاهش پیدا کند و به میزان قبل از شیوع کرونا بازگردند. اما برخی دیگر رشد خوبی را داشته‌اند . برای مثال ا‌پ‌های خرید آنلاین در شرایط کرونایی رشد داشته‌، زیرا کاربران به انجام برخی فعالیت‌ها مانند خرید آنلاین، سفارش غذا و سرویس‌های استریم عادت کرده‌اند.

بیش از ۹۰ درصد توسعه‌دهندگان اپ استور «توسعه دهندگان کوچک» محسوب می‌شوند، به این معنی که اپلیکیشن‌های آن‌ها در طول یک سال کمتر از یک میلیون دانلود و کمتر از یک میلیون دلار درآمد کسب می‌کنند. به گفته محققان، طی پنج سال گذشته از هر چهار توسعه‌دهنده کوچکی که کالاها و خدمات دیجیتال خود را از طریق اپ استور اپل به فروش می‌رساند، هر ساله به طور متوسط حداقل ۲۵ درصد درآمد آن‌ها افزایش داشته است. البته اپل پیش از این عنوان کرده بود که از فروش کالاهای فیزیکی استور خود سهمی برنمی‌دارد.

این مطالعه در حالی انجام شده که اپل به دلیل سیاستی که برای  اپ استور پیش گرفته، مورد انتقاد شدیدی از سوی شرکت‌های فناوری قرار گرفته است و تحقیقات ضد انحصاری آن در ایالات متحده، بریتانیا و اتحادیه اروپا در حال انجام است. همچنین نتیجه دادگاه قضایی اپل با شرکت اپیک گیمز طی هفته‌های آینده اعلام خواهد شد. اگر اپل دادگاه فعلی‌اش را به اپیک گیمز ببازد، ممکن است در نهایت مجبور به اعمال تغییرات بنیادین در اپ استور شود و در نتیجه آن، شیوه صرف هزینه مصرف‌کنندگان درون اکوسیستم‌اش هم دگرگون خواهد شد.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=14791

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com