جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

کمبود دارو

کمبود اقلام دارویی؛ چالشی جدی برای بیماران

01:34۰

به گفته رئیس بیمارستان شهدای تجریش مشکل افزایش قیمت و سهمیه‌بندی داروها که برای بیمارستان‌ها وجود دارد، مراکز درمانی را با یک چالش جدی در امر خدمت‌رسانی به بیمار مواجه کرده است.

به گزارش اسپات نیوز، رضا جلیلی خشنود، رئیس بیمارستان شهدای تجریش، با اشاره به خطر عدم مراجعه‌ بیماران زمینه‌ای به مراکز درمان در دوران کرونا، در پاسخ به این سوال که آیا این خطر وجود دارد که شاهد موجی از فوت افراد مسن با بیماری زمینه‌ای بعد از کرونا باشیم؟ توضیح داد: صددرصد همینطور است که فوت افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای بودند و در این مدت به بیمارستان‌ها مراجعه نکردند، بیشتر خواهد شد.

وی تصریح کرد: خیلی از بیماران به پایش‌های مرتب و طولانی نیاز دارند، بیماران از ترس اینکه دچار آلودگی کرونا نشوند به مراکز درمان مراجعه نکردند، در صورتی که بیماری‌های مزمن که نیاز به پایش جدی دارد، در این شرایط عوارض جبران‌ناپذیری برای آنها به همراه خواهد شد.

خشنود در مورد افزایش قیمت داروها و فشار اقتصادی بر خانواده بیماران، اعلام کرد: اکثر داروها و مواد اولیه آنها وارداتی است که وابستگی شدید به ارز دارد و چون باید چرخه‌ی صنعت دارو بچرخد، قیمت‌ها با نوسانات ارز تغییر می‌کند و با توجه به افزایش قیمت‌هایی که برای داروها اتفاق افتاده، بیماران با مشکلات مالی مواجه شدند.

او اضافه کرد: خیلی از اقلام دارویی الان سهمیه‌بندی شده، از یک سرم ساده تا آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای ساده برای مراکز درمانی سهمیه‌بندی شدند و با توجه به شلوغی مراکز درمانی در حال حاضر آنتی‌بیوتیک‌ها و بعضی داروهای روزمره و سرم‌ها از مواردی هستند که مراکز درمان با کمبود قطعی آن مواجه است.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=14793

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com