جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ترامپ به فیسبوک و اینستاگرام ممنوع‌الورود شد

02:07۰

شرکت فیس بوک اعلام کرد ممکن است اجازه دهد حساب‌های فیس بوک و اینستاگرام دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا در ژانویه سال ۲۰۲۳ مجددا فعال شوند.

به گزارش اسپات نیوز، تا آن زمان این شرکت شبکه اجتماعی ریسکی که موافقت با بازگشت ترامپ به فیس بوک و اینستاگرام برای سلامت عمومی دارد را دوباره ارزیابی خواهد کرد.

فیس بوک در یک پست وبلاگ اعلام کرد عوامل بیرونی مانند موارد خشونت، محدودیتها درباره تجمعات مسالمت آمیز و سایر موارد مربوط به ناآرامی مدنی را ارزیابی خواهیم کرد. چنانچه تشخیص دهیم که همچنان ریسک جدی برای سلامت عمومی وجود دارد، محدودیت دسترسی ترامپ به خدمات این شرکت برای مدت دیگری تمدید خواهد شد و همچنان به ارزیابی خود ادامه می‌دهیم تا ریسک مورد نظر کمتر شود.

فیس بوک اعلام کرد اگر ترامپ اجازه پیدا کند به این سرویس برگردد مجازاتهای تصاعدی وجود خواهند داشت که در صورت تحریک به خشونت از سوی ترامپ و نقض مقررات نظارت بر محتوای این شرکت به اجرا گذاشته می شوند.

تعلیق دو ساله حساب ترامپ مانع از استفاده وی از فیس بوک یا اینستاگرام برای ارتباط با هوادارانش تا پس از سال ۲۰۲۲ می‌شود که میانه دوره انتخاباتی است.

فیس بوک حساب‌های ترامپ را پس از حمله ششم ژانویه به ساختمان کنگره تعلیق کرد. این تصمیم فیس بوک جدی ترین اقدام این شرکت علیه ترامپ در دوران ریاست جمهوری چهار ساله اش بود.

فیس بوک ممنوعیت فعالیت ترامپ را چند هفته پیش به هیات نظارتی مستقل خود ارجاع داده بود و اعلام کرد با توجه به اهمیت این تعلیق تصور می کنیم مهم باشد که این هیات آن را بررسی کرده و به نظر مستقلی درباره حفظ ممنوعیت مذکور برسد.

هیات نظارتی مستقل فیس بوک در ماه مه تصمیم این شرکت برای تعلیق حساب‌های فیس بوک و اینستاگرام ترامپ را تایید کرد اما در تصمیم خود اعلام کرد فیس بوک باید در نحوه مدیریت صحبت‌های رهبران سیاسی ارزیابی مجددی داشته باشد و مقررات را به طور شفاف برای عموم تشریح کند و مشخص کند تعلیق این دسته از کاربران تا چه مدت مناسب است.

این شرکت اعلام کرد به این نتیجه رسیده که تعلیق دو ساله برای این که مانع از تکرار خشونت‌ها در آینده از سوی ترامپ و دیگران باشد، مناسب است.

فیس بوک روز جمعه از تغییر چشمگیر در سیاست‌های مدیریت محتوا خبر داد و اعلام کرد پست‌های سیاستمداران دیگر از مقررات این شرکت در خصوص جلوگیری از پرداختن کاربران به نفرت پراکنی مستثنی نخواهند بود. این شرکت اعلام کرد دیگر محتوایی که توسط سیاستمداران ارسال می شود به عنوان مطالب برخوردار از ارزش خبری و علاقه عمومی در نظر گرفته نمی‌شود. این به معنای آن است که محتوای ارسال شده از سوی سیاستمداران همانند کاربران عادی تحت نظارت قرار می گیرند.

بر اساس گزارش شبکه سی‌ان‌بی‌سی، این تغییر ۱۸۰ درجه ای از مواضع قبلی فیس بوک به شمار می رود که وعده داده بود آزادی بیان را حفظ کند و مدعی شده بود نباید داور حقیقت بود. به خصوص در وقایع منتهی به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، این شرکت تصمیم جنجالی گرفته و به سیاستمداران اجازه داده بود تبلیغاتی در فیس بوک نمایش دهند حتی اگر حاوی اطلاعات نادرست باشند.

انتهای پیام

 

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=14720

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com