جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

افزایش کاربران سالمند گوشی‌های هوشمند

02:00۰

تحقیق جدیدی در ایالات متحده نشان می‌دهد از هر پنج نفر با سن بالاتر از ۶۵ سال، سه نفر از موبایل‌های هوشمند استفاده می‌کنند و ۶۴ درصد از آن‌ها به اینترنت خانگی پرسرعت مجهز هستند. این در حالی است که به باور بسیاری از افراد جامعه، سالمندان تمایل دارند از گوشی‌های قدیمی و معمولی استفاده کنند و سمت محصولات جدیدتر نمی‌روند. 

موسسه تحقیقاتی «پیو» (Pew Research) در گزارشی پیرامون استفاده از موبایل و شبکه‌های ارتباطی همراه، نشان می‌دهد استفاده افراد سالخورده از موبایل‌های هوشمند در دو سال اخیر از ۵۳ درصد به ۶۱ درصد افزایش یافته است. بسیار جالب‌تر است اگر بدانید این استقبال در بازه سنی ۶۵ تا ۷۴ سال به صورت چشمگیری بیشتر شده و به ۷۱ درصد افزایش یافته است. اما پس از ۷۴ سالگی نرخ نفوذ موبایل‌های هوشمند با افت شدید به ۴۳ درصد کاهش پیدا می‌کند.

به علاوه آمارها نشان می‌دهد که سالمندان بالای ۶۵ سال به استفاده از شبکه‌های اینترنت پرسرعت نیز علاقه نشان می‌دهند و ۶۴ درصد از آن‌ها به اینترنت خانگی پرسرعت مجهز هستند. همچنین ۹۵ درصد از افراد جوان‌تر از ۴۹ سال، از موبایل‌هایی با قابلیت اتصال به اینترنت بهره می‌برند. تنها حدود ۱۵ درصد از افراد بالغ آمریکایی اعلام کرده‌اند که نیازی به سرویس اینترنت خانگی ندارند و اتصال اینترنت سیم کارت برای آن‌ها کافی است.

به صورت کلی استفاده از اینترنت پرسرعت در میان ساکنین ایالات متحده افزایش یافته است اما هنوز حدود ۲۵ درصد از کل جمعیت دسترسی به اینترنت باند پهن خانگی ندارند. ارقام ذکر شده در این گزارش پس از نظرسنجی از ۱۵۰۲ فرد بالغ آمریکایی جمع‌آوری شده است. گسترش فناوری ۵G و افزایش سرعت اتصال سیم کارت‌ها به اینترنت می‌تواند خبر خوشی برای افرادی باشد که از اینترنت پرسرعت خانگی بهره‌مند نیستند. البته نظرسنجی اخیر صورت گرفته توسط شرکت اریکسون نشان می‌دهد که هنوز بسیاری از کاربران درباره‌ اتصال ۵G و دستگاه‌هایی که از سرویس‌های آن استفاده می‌کنند، سردرگم هستند. ۲۲ درصد از موبایل‌های موجود در بازار مجهز به ۵G هستند اما هنوز از بسته‌های ۴G استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=14883

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com