جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قیمت لوازم خانگی

تفاوت ۳۰ درصدی قیمت لوازم خانگی در ایران و کشورهای همسایه

02:29۰

نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از تفاوت ۳۰ درصدی قیمت لوازم خانگی در ایران و کشورهای همسایه خبر داد.

به گزارش اسپات نیوز، محمدحسین اسلامیان در مورد وضعیت بازار لوازم خانگی اظهار کرد: بازار لوازم خانگی در رکود کامل است و تقاضایی وجود ندارد؛ همه منتظر هستند که انتخابات تمام شود و همچنین سرنوشت مذاکرات وین برای لغو تحریم‌ها مشخص می‌شود. در مورد قیمت‌ها نیز به خصوص در مورد لوازم خانگی بزرگ تغییری رخ نداده است. به هیچ وجه نمی‌توان در مورد بازار پیش‌بینی کرد اما این دو فاکتور تاثیر بیشتری خواهند داشت.

وی با اشاره به احتمال تعطیلی واحدهای صنفی گفت: اگر این رکود ادامه‌دار باشد قطع به یقین برخی از واحدهای صنفی مجبور خواهند بود که تغییر شغل دهند یا واحد صنفی خود را تعطیل کنند. لوازم خانگی صنفی نیست که با چند ماه رکود واحد صنفی تعطیل شود اما اگر ادامه‌دار باشد شاید بسیاری تغییر شغل را ترجیح دهند.

هیچ کالایی ارزان نمی‌شود!

نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در ادامه تصریح کرد: هر اتفاقی هم رخ دهد، قطعا هیچ کالایی ارزان نمی‌شود. اگر همه عوامل مثبت باشند، مذاکرات به نتیجه برسد و انتخابات هم تمام شود، نهایتا وارد ثبات قیمت می‌شویم. یعنی حتی با مطلوب بودن همه فاکتورها، چیزی ارزان نمی‌شود تنها ممکن است به ثبات برسد. چراکه با توجه به این نرخ دستمزد، بیمه، حامل‌های انرژی و مولفه‌های تولید حتی اگر قیمت ارز ثابت باشد، تنها می‌توانیم بگوییم که قیمت کالاها ثابت می‌ماند.

وی در مورد وضعیت صادرات لوازم خانگی خاطرنشان کرد: برندهایی که در کشورهای اطراف ما وجود دارند، کالاهایی با قیمت کمتر به فروش می‌رسانند، بنابراین ما هنوز در بخش صادرات موفق نیستیم. در مورد کالاهایی مانند کولر آبی یا یک سری از آبگرمکن‌ها که دیگر کشورها تولید نمی‌کنند و تنها ما تولید داریم، می‌توانیم صادرات کنیم. اما چطور می‌توانیم ماشین لباسشویی که در ایران قیمت تمام شده آن ۱۳ میلیون تومان است، در کشورهای اطراف که یک ماشین لباسشویی برند ۷ یا ۸ میلیون تومان قیمت دارد، صادر کنیم؟ اصلا امکان ندارد.

اسلامیان در پاسخ به سوالی در مورد میزان تفاوت قیمت لوازم خانگی در داخل و خارج از کشور گفت: با احتساب نمونه‌ای ماشین لباسشویی که با همان ابعاد و وزن در داخل ایران ۱۲ میلیون تومان و خارج از کشور ۸ میلیون تومان است، لوازم خانگی حدود ۳۰ درصد در کشور گران‌تر است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=14914

492 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com