جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

تهدید ایلان ماسک

تهدید ایلان ماسک توسط یک گروه هکری!

02:35۰

گروه هکری انانیموس با انتشار ویدئویی اعلام کرد که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا را به‌ دلیل دخالت در ارزش بیت کوین از طریق توییت‌های سرسری و خودخواهانه به‌عنوان هدف بعدی خود انتخاب کرده‌ است.

به گزارش اسپات نیوز، کاهش ۷ درصدی ارزش بیت کوین در هفته‌ گذشته به‌ دلیل انتشار توییتی از سوی ایلان ماسک اتفاق افتاد. البته این اولین‌بار نیست که اتفاق می‌افتد و در سال گذشته ایلان ماسک چندین بار با توییت‌های خود باعث اثرات مثبت و منفی در بازار رمزارزشده است.

گروه هکری انانیموس پیش از این نیز فعالیت‌های زیادی علیه افراد و شرکت‌های بزرگی از جمله Scientology و Paypal داشته‌ و مسئولیت برخی از بزرگ‌ترین حملات دیجیتالی با اهداف مثبت را به عهده گرفته است. لوگوی این گروه، نقاب شخصیت Guy Fawkes در رمان V for Vendetta است.

در متن این ویدئو تهدیدآمیز آمده است:

میلیون ها سرمایه گذار چشم امید خود را به درآمد حاصل از ارزهای رمزنگاری دوخته اند تا بلکه این گونه رویاهای خود را محقق کنند. این چیزی است که تو هرگز نخواهی فهمید! زیرا تو در سرزمین استعمار شده آفریقای جنوبی، در میان معادن زمرد به دنیا آمدی و هیچ درکی از زندگی سخت کارگران در سراسر دنیا نداری.

البته وقتی کسی سرمایه‌گذاری می‌کند، مسئولیت سود و زیان را باید به دوش بکشد و هرکسی می‌داند که باید آماده‌ی نوسان در بازار رمزارز باشد؛ اما توییت‌های تو در هفته‌ی گذشته کاملا نمایانگر بی‌اهمیت بودن طبقه‌ی کارگر برای تو است.

همان‌طور که رویاهای افراد سخت‌کوش با رویکرد غیر اخلاقی تو از بین می‌روند، تو همچنان با انتشار جوک‌های مصور ( میم/meme) از یکی از کاخ‌های میلیون دلاری‌ات آن‌ها را به سخره گرفته‌ای.شاید فکر کنی که در کار خودت خیلی خبره و باهوش هستی اما حالا یک حریف قدر پیدا کردی. ما ناشناخته هستیم. “ما یک ارتشیم منتظر ما باش!”

این گروه هکری در این ویدئو می‌گوید ایلان ماسک شرکت تسلا را از دو نفر که از او باهوش‌تر بودند خریداری کرده است و خود را امپراتور مریخ و منجی دنیا معرفی می‌کند که همگی از علائم بیمارگونه‌ی شخصیت خودشیفته‌ی وی و عطش او برای جلب توجه نشأت می‌گیرد. در ادامه به نارضایتی کارمندان شرکت تسلا و معادن لیتیوم مورد استفاده‌ی این شرکت اشاره می‌شود که برخلاف فلسفه‌ی تولید خودروهای تسلا، در حال تخریب طبیعت هستند. در ویدئو گروه انانیموس اتهاماتی مبنی بر درآمد دولتی تسلا نیز مطرح می‌کند که به خاطر دریافت سوبسیدهای دولتی به دست می‌آیند.

این گروه در ادامه توضیح می‌دهد که  ایلان ماسک در تلاش بوده است تا با ایجاد گروه استخراج بیت کوین، کنترل شبکه بلاک چین را به دست بگیرد و ماهیت غیر متمرکز بودن آن را خدشه‌دار کند.

اما ایلان ماسک هنوز واکنش رسمی به این ویدئو نشان نداده است؛ اما کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که او قطعا پیامدهای ویدئو را جدی خواهد گرفت؛ زیرا گروه Anonymous سابقه‌ خوبی در اجرا کردن حملات خود دارد.

منبع
خبرآنلاین
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=14942

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com