جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

زمان ثبت‌نام مسکن ملی به ۱۹ خرداد موکول شد

02:00۰

بر اساس اعلام قبلی وزارت راه و شهرسازی قرار بود ثبت نام جدید مسکن ملی از امروز آغاز شود اما بنا به گفته معاون این وزارتخانه به ۱۹ خردادماه موکول شده است.

به گزارش اسپات نیوز، محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده بود که ثبت نام جدید از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در ۲۳۰ شهر از روز ۱۷ خردادماه ۱۴۰۰ آغاز می شود. با این حال امروز محمودزاده خبر داده که ظرفیت جدید در ۲۴۰ شهر ایجاد شده و نام نویسی دوباره از ۱۹ خردادماه آغاز خواهد شد.

این چهارمین مرحله از ثبت نام مسکن ملی خواهد بود. در مراحل قبلی ۱.۶میلیون نفر از طریق سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. محمد اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ می‌گوید که ۵۳۰ هزار واحد در مرحله اجرا قرار دارد.   با این حال آمار کسانی که تا ۱۵ فروردین ماه پول واریز کرده‌اند ۱۵۰ هزار و ۳۳۸ هزار نفر است که نشان می‌دهد تعداد متقاضیان موثر، کمتر از یک سوم ظرفیت این پروژه است.

اواخر اردیبهشت یاسر لک، معاون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران همچنین قیمت به‌روز واحدهای اقدام ملی مسکن به ۳.۷ میلیون تومان در هر متر مربع، اعلام کرد و گفت: با توجه به ضرایب اعمال شده به قیمت پایه واحدهای اقدام ملی مسکن که سه ماهه دوم سال گذشته اعلام شد در حال حاضر قیمت هر متر مسکن ملی به سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. در آینده نیز ممکن است تعدیل ها کاهشی یا افزایشی باشد.

انتهای پیام
منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=14995

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com