جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

منشا کرونا

واشنگتن به‌دنبال یافتن منشا ویروس کرونا

02:00۰

 وزیر امور خارجه آمریکا گفت: واشنگتن نیاز دارد تا عمیق‌تر در منشاءهای کووید-۱۹ جستجو کرده و چین را پاسخگو کند.

به گزارش اسپات نیوز، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با پایگاه خبری آکسیوس گفت: مهمترین دلیل اینکه ما باید ته و توی این قضیه را درآوریم این است که این تنها راهی است که ما از طریق آن قادر میشویم از پاندمی بعدی جلوگیری کنیم یا دست‌کم عملکرد بهتری در محدود ساختن آن نشان دهیم.

براساس گفته بلینکن، دولت جو بایدن، متعهد است تا به جزئیات منشاءهای کرونا ویروس پی ببرد. به گفته وزیر خارجه آمریکا، چین “آن شفافیتی که ما لازم داشتیم، در اختیارمان قرار نداد و باید پاسخگو شود.”

آنتونی بلینکن از چین خواست تا تمام اطلاعات مرتبط با این پاندمی را در دسترس قرار داده و اجازه دهد تا ناظران بین‌المللی دسترسی کامل داشته باشند. بلینکن به آکسیوس گفت: در نهایت، انجام این کار همچنین عمیقا به نفع چین است.

پیش از آن هم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در کنوانسیون روز شنبه جمهوری‌خواهان در کارولینای شمالی، شیوع این پاندمی را به گردن چین انداخت و گفت پکن باید حداقل ۱۰ تریلیون دلار به تمام کشورها غرامت پرداخت کند. ترامپ همچنین دولت بایدن را به مسدود کردن تحقیقات جامع درباره منشاء کرونا متهم کرد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین در مصاحبه با آکسیوس گفته بود که اگر چین “ادعای یک بازیگر بین‌المللی مسوولیت‌پذیر را دارد” باید هر آنچه میتواند انجام دهد تا تمام اطلاعاتی که میتواند تضمین کند از وقوع دوباره چنین اتفاقی پیشگیری میشود، در دسترس قرار میدهد.

بلینکن همچنین درباره شرکت‌هایی که با چین همکاری دارند، گفت: این بسیار مهم است که آنها از توانایی چین در استفاده از فنآوری نظارت برای سرکوب مردم خود، یا صادرات این فناوری به سایر دولت‌های خودکامه یا اقتدارگرا برای انجام همان کار، کمک و پشتیبانی نمی‌کنند.

انتهای پیام

منبع
خبرآنلاین
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=14931

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com