جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

صدور بیمه نامه

کاهش ۴.۲ درصدی صدور بیمه‌نامه در سال ۹۹

03:22۰

رییس کل بیمه مرکزی از کاهش ۴.۲ درصدی صدور بیمه‌نامه در سال ۹۹ خبر داد و گفت: در بخش خسارت پرداختی ۴۲.۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ رشد داشته است.

به گزارش اسپات نیوز، غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی، عنوان کرد: برنامه حضور صنعت بیمه در بازار سرمایه کوتاه مدت نیست و از این پس شرکت های بیمه ای در بازار سرمایه فعالیت دائمی خواهند داشت و برای حضور در این بازار همچنان فعال خواهیم بود.سلیمانی ادامه داد: با افزایش درآمد و روند رو به رشد منابع درآمدی این صنعت، باید از این محل سرمایه‌گذاری درستی صورت گیرد که یکی از بهترین مکان ها با بازده خوب و مناسب این درآمدها، سرمایه‌گذاری در بخش بازار سرمایه به خاطر دائمی بودن آن و در بخش ساختمان و اوراق توسط دولت است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه اکنون شرکت‌های بیمه‌ای برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه اشتیاق خوبی دارند و همین امر باعث شده است که سرمایه‌گذاری در این بخش مطلوب باشد.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: در سال ۹۹ به همین منظور ۵۰ هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه توسط شرکت ‌های بیمه‌ای سرمایه‌گذاری شد.

ورود ۱۱۸ مطلب بیمه‌ای به کتاب‌های درسی

سلیمانی در ادامه به برنامه‌های جدی بیمه مرکزی برای فرهنگ‌سازی بیمه اشاره کرد و گفت: سال ۹۹ برنامه‌ریزی بسیار مطلوبی برای گنجاندن مفاهیم بیمه‌ای در کتاب‌های درسی صورت گرفت که براساس این برنامه‌ریزی‌ها، در حال حاضر بیش از ۱۱۸ مطلب بیمه‌ای در کتاب‌های درسی نظری و کاردانش و فنی حرفه ای چاپ شده است.

وی با بیان اینکه چاپ مفاهیم بیمه‌ای در کتاب‌های درسی همچنان ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: با اجرای این مهم سالانه تعداد پنج میلیون و ۸۴۴ هزار و ۱۰۵ نفر از دانش آموزان مقطع متوسطه اول و دوم با مهمترین اصطلاحات بیمه‌ای در کتاب‌های درسی آشنا خواهند شد.

رییس کل بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: همچنین برای کودکان و نوجوانان نیز کتاب‌هایی با عناوین مختلف چاپ شده است تا سنین پایین نیز با مفاهیم بیمه‌ای بیشتر آشنا شوند.

وی ادامه داد: به همین منظور نیز تهیه، تولید و انتشار ۴۶ عنوان کتاب در سه سطح «بیمه برای کودکان» با ۱۳ عنوان کتاب، «بیمه برای همه» با ۱۲ عنوان، «بیمه برای کارشناسان» با ۲۱ عنوان کتاب در حوزه بیمه به عنوان دیگر اقدام فرهنگی بیمه مرکزی برای آشنایی بیشتر کودکان، نوجوانان و دیگر اقشار جامعه است.

صدور بیش از ۶۸ میلیون بیمه نامه در سال ۹۹

سلیمانی به برخی از آمارهای مربوط به سال ۹۹ در بخش صدور بیمه و پرداخت خسارت نیز اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۶۸ میلیون و ۶۰۰ هزار بیمه‌نامه صادر شد و بیش از ۳۴ میلیون فقره خسارت به افراد خسارت دیده پرداخت شده است.

رییس کل بیمه مرکزی اضافه کرد: در بخش صدور بیمه‌نامه‌های صادره ۴.۲ درصد کاهش و در بخش موارد خسارت پرداختی نیز ۴۲.۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=14907

493 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com