جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

نمایشگاه بین‌المللی الکامپ؛ فیزیکی و تخصصی‌تر از همیشه

03:52۰

بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ (نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیک ) توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران از تاریخ ۱۸ تا ۲۱ تیرماه ۱۴۰۰ به صورت حضوری برگزار خواهد شد. همچنین متقاضیان جهت ثبت نام و حضور در این نمایشگاه می‌توانند از روز چهارشنبه، ۱۲ خرداد ماه اقدام کنند.

به گزارش اسپات نیوز، حسین اسلامی، رییس نصر تهران با اشاره به اینکه در سال گذشته چندین بار تاخیر برای برگزاری الکامپ رخ داد می‌گوید که در نهایت اعلام شد که قرار است الکامپ تغییراتی پیدا کند و در آخر الکام استارز به صورت آنلاین برگزار شد: در حال حاضر نزدیک به دو سال است که هیچ نمایشگاهی به صورت فیزیکی برگزار شده و عدم شناخت افراد اکوسیستم فاوا بیشتر حس می‌شود و مطالبه‌ای از سوی این قشر برای برگزاری نمایشگاه فیزیکی حس می‌شد. مجری خود نمایشگاه که یک شرکت خصوصی تحت نظر وزارت صمت است تاییدیه‌های لازم را باید از ستاد کرونا کسب کند که این کار را کرده است.

اسلامی درباره چرایی برگزاری زودهنگام این نمایشگاه می‌گوید: اگر این فرصت از دست می‌دادیم ممکن بود که نتوانیم در دیگر زمان‌های سال وقتی برای برگزاری نمایشگاه بگیریم چرا که با تغییر دولت چندان همکاری با ما نشد و همین زمان هم با تلاش‌های فراوان توانستیم برای برگزاری الکامپ اخذ کنیم.

او در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به فشارهای اقتصادی پیش آمده و هزینه‌های حضور در نمایشگاه بازهم استقبال مناسبی پیش آمده یا خیر می‌گوید: ما انتظاری مانند دو سال پیش الکامپ نداریم و توقع داشتیم که مجموعه‌های کمتری هم به خاطر کرونا هم به خاطر شرایط اقتصادی حاضر شوند اما بازهم در حال حاضر استقبال بسیار مناسب بوده است. باید بگویم که در حال حاضر نمایشگاه‌های دیگری در فضای نمایشگاه بین‌المللی برگزار شده و مشاهدات ما نشان می‌دهد که هم غرفه‌داران و مخاطبین توانستند شرایط خودشان را با این شرایط جدید تطبیق دهند و خود محل برگزاری نمایشگاه‌ها نیز تعابیر زیادی برای تمهیدات کرونایی تدوین کرده است.

رئیس نصر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا در نهایت امکان برگزار شدن آنلاین الکامپ در هیچ شرایطی وجود دارد یا خیر می‌گوید: مهمترین المان جان افراد است و اولویت اصلی ما این مساله است. در چارچوب این شرایط تمام تلاش خود را می‌کنیم که در بازه زمانی فعلی الکامپ را برگزار کنیم مگر آنکه یک دوره زمانی خاص را به صورت فیکس به ما بدهند و نه آنکه صرفا به آینده موکول کنند.

الکامپ برای شرایط کرونایی چه تمهیداتی دیده است؟

کاوه ثروتی دبیر اجرایی الکامپ امسال  نیز می‌گوید نمایشگاه امسال حتما به صورت حضوری برگزار می‌شود و بعید است نمایشگاه به زمان دیگری موکول شود.

به گفته ثروتی آن‌ها قصد دارند طبق فرمول موفق دوره‌های پیشین الکامپ حرکت کنند: ما در رویداد امسال هم بخش الکام استارز را خواهیم داشت که در دل این بخش استارتاپ‌های حوزه بازی‌های ویدیویی حضور دارند. شرکت‌های دولتی و حاکمیتی نیز در نمایشگاه حضور دارند اما سالن اختصاصی خود را ندارند و هرجا که بخواهند در فضای نمایشگاه باشند می‌توانند مستقر شوند. بخش‌هایی مانند الکام پیچ و… نیز کما فی‌السابق وجود خواهد داشت.

او در پاسخ به این پرسش که چه تمهیداتی برای کرونا دیده شده است گفت: اساسنامه برای طراحی غرفه‌ها صورت گرفته و تمامی غرفه‌ها باید محافظی شیشه‌ای و یا مانند آن برای جداسازی داخل غرفه با محیط بیرون داشته باشند و همچنین در ابتدای هر سالن تب سنج قرار گرفته است. می‌خواهیم با دستیابی به APIهای لازم بتوانیم از طریق کد ملی افراد، آنهایی که به ویروس کرونا مبتلا هستند را به نمایشگاه راه ندهیم. ضمن اینکه تهویه سالن‌های نمایشگاه به شدت ارتقا پیدا کرده و همچنین فرهنگسازی برای نحوه بازدید از سالن‌ها و غرفه‌ها را انجام می‌دهیم.

ثروتی می‌گوید که آن‌ها در تلاش هستند تا برخی از بخش‌ها به صورت آنلاین هم در دسترس باشد تا برخی افراد که نمی‌توانند به نمایشگاه بیایند از آنها بهره‌مند شوند: بخش‌هایی مانند الکام پیچ و سایر موارد را به صورت آنلاین پخش می‌کنیم تا همگان بتوانند از آن بهره‌مند شوند.

ثروتی د پایان یادآوری کرد که ثبت نام برای بازدید از الکامپ تنها از طریق سایت این رویداد امکان پذیر است. او باور دارد که بازدیدکنندگان رویداد امسال افرادی متخصص در حوزه فاوا خواهند بود و نمایشگاه امسال به صورت تخصصی‌تری نسبت به سال گذشته برگزار خواهد شد.

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=15306

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com