جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

چهارمین دوره ثبت‌نام مسکن ملی از امروز آغاز شد

02:00۰

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد ثبت نام دور جدید طرح اقدام ملی مسکن، امروز یعنی چهارشنبه، ۱۹ خرداد ماه ساعت ۱۲ بعد از ظهر آغاز می‌شود. در این دور از ثبت نام مسکن ملی برای استان تهران هم ظرفیت‌سازی شده است.

به گزارش اسپات نیوز،چهارمین دور ثبت نام مسکن ملی از ساعت ۱۲ امروز آغاز می‌شود. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع اقدام ملی، در این طرح ثبت‌نام کنند.

در همین مورد طبق اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی ثبت نام دور جدید طرح اقدام ملی مسکن در ۲۴۰ شهر کشور امروز یعنی چهارشنبه، ۱۹ خرداد ماه ساعت ۱۲ بعد از ظهر آغاز می‌شود. در این دور از ثبت نام مسکن ملی برای استان تهران هم ظرفیت‌سازی شده است.

با مراجعه به سایت ثبت نام مسکن ملی به آدرس tem.mrud.ir، متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام به این سامانه مراجعه کنند.

ثبت نام مسکن ملی در امروز در حالی آغاز می‌شود که در برخی از شهرها هنوز مشکل اختصاص زمین برای ساخت مسکن ملی به صورت کامل حل نشده است و ثبت نام دور جدید نیز با تاخیر همراه بوده است. طبق این طرح قرار است چند صد هزار مسکن ملی را تحویل دهد اما با توجه به اینکه دولت حسن روحانی در روزهای پایانی فعالیت خود است این ابهام وجود دارد که آیا دولت آینده می‌تواند تعهدات دولت یازدهم را به ثمر برساند یا خیر؟

در مراحل قبلی این طرح ۱.۶میلیون نفر از طریق سایت tem.mrud.ir و پیامک، ثبت‌نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی می‌گوید که ۵۳۰ هزار واحد در مرحله اجرا قرار دارد. با این حال آمار کسانی که تا ۱۵ فروردین ماه پول واریز کرده‌اند، ۱۵۰ هزار و ۳۳۸ هزار نفر است که نشان می‌دهد تعداد متقاضیان موثر، کمتر از یک سوم ظرفیت این پروژه است.

در اردیبهشت ماه یاسر لک، معاون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران نیز اعلام کرده بود: با توجه به ضرایب اعمال شده به قیمت پایه واحدهای اقدام ملی مسکن که سه ماهه دوم سال گذشته اعلام شد در حال حاضر قیمت هر متر مسکن ملی به سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. در آینده نیز ممکن است تعدیل ها کاهشی یا افزایشی باشد.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=15257

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com