جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

اینترنت انتخابات

کاندیداهای ریاست‌جمهوری چقدر اینترنت مصرف می‌کنند؟

01:06۰

این روزها که نامزدهای انتخابات سخت مشغول تبلیغات هستند، یکی از سوالاتی که در میان عموم مردم مطرح است، این است که ستادهای انتخاباتی چند گیگ اینترنت در اختیار دارند؟

به گزارش اسپات نیوز، این روزها تب انتخاباتی در جامعه داغ است و نامزدها از تمام امکانات برای تبلیغات خود استفاده می‌کنند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها فضای مجازی است. برای همین منظور، وزارت ارتباطات زیرساختی را برای تبلیغ در اختیار نامزدها و همچنین مردم گذاشته تا بتوانند در جریان اخبار انتخاباتی و تبلیغاتی نامزدها قرار بگیرند.

بر این اساس، وزارت ارتباطات با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا و ستاد انتخابات کشور، بسته‌های اینترنت رایگان یک ماهه را برای تمام مشترکین در نظر گرفته است.

به گفته معاون وزیر ارتباطات، بعد از اعلام نحوه‌ ثبت نام این بسته اینترنتی، برآورد اولیه این بوده که حدود پنجاه میلیون نفر امکان استفاده از این بسته را داشته باشند اما بعد از پایان مهلت ثبت نام، نزدیک به هفت میلیون نفر ثبت نام و این بسته‌ها را دریافت کردند.

میزان مصرف کاندیداها چقدر است؟

حسین فلاح جوشقانی درباره نامزدها می‌گوید: بر اساس مصوبه ستاد انتخابات، به ازای هر نامزد پنجاه سیم کارت صادر شده که در مجموع سیصد و پنجاه سیم کارت صادر و در اختیار وزارت کشور قرار گرفته تا به ستاد نامزدها تحویل داده شود. البته در مورد این که هر کدام از این سیم‌کارت‌ها چه میزان اینترنت دارد اطلاعاتی نداریم و صحبتی نشده اما اگر میزان اینترنت هر سیم کارت را هفت گیگ در نظر بگیریم، در مجموع ۲.۳۹ ترابایت اینترنت در اختیار نامزدها قرار گرفته است.

معاون وزیر همچنین در ادامه‌  گفته به اپراتورها اعلام کردیم پنج روز قبل و سه روز بعد از برگزاری انتخابات هیچ تغییری یا به روزرسانی در شبکه خود انجام ندهند تا پایداری که نیاز است حفظ شده و در واقع معاون وزیر به نوعی تضمین داده که در این هشت روز شاهد اختلالی در اینترنت نباشیم.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=15253

493 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com