جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکسن ایرانی کرونا تا دو هفته دیگر عرضه می‌شود

03:00۰

درحالی که واکسیناسیون جهانی کرونا آغاز شده است، ایران نیز در زمینه تولید واکسن توانسته است موفق عمل کند. اخبار نیز حاکی از آن است که واکسن ایرانی کرونا تا پایان خرداد ماه عرضه می‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، با شروع واکسیناسیون در سراسر جهان، موضوع واکسن مهمترین خبر در اخبار مرتبط با حوزه کروناست که امروز مورد توجه مردم قرار گرفته است.

دکتر محمدرضا شانه‌ساز در حاشیه مراسم روز جهانی غذا در پاسخ به سوالی درباره واکسن کرونا گفت: اطمینان می‌دهم به مردم عزیز که در تامین و تدارک واکسن به سرعت اقدام خواهد شد و اکنون هیچ هموطنی نیست که دُز اول واکسن را دریافت کرده باشد و زمان دریافت دُز دوم واکسنش گذشته باشد. واکسن از مبادی داخلی و خارجی تامین خواهد شد و همانطور که قول داده بودیم از اواخر دهه آخر خرداد ماه ان شاءلله اولین محموله‌های میلیونی واکسن ایرانی کرونا را خواهیم داشت. لازم است عرض کنم که روش تولید این واکسن‌ها در دنیا محدود و ثابت است و پلتفرم تولید همه واکسن‌ها را در داخل داریم و برای دریافت دُز دوم هم از منابع وارداتی و هم از منابع تولید داخل قابل تامین و تدارک است.

معاون وزیر بهداشت نیز در این باره درمان و آموزش پزشکی واکسن فخرا یک کار فوق‌العاده و خیره کننده‌ خواند و گفت: در کل دنیا تعداد محدودی از کشورها توان ساخت واکسن را دارند که خوشبختانه ایران امروز با توجه به دستیابی به چند واکسن به این کشورها پیوسته است.

یک وب سایت انگلیسی هم واکسن تزریقی  استنشاقی رازی کووپارس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را جزء هشت واکسن استنشاقی کووید- ۱۹ در دنیا و پیشرو در شروع فاز دوم مطالعات بالینی معرفی کرد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه کادر درمان از دوز دوم واکسن جامانده اند، در ارتباط با وضعیت واکسیناسیون کادر درمان گفت: اگر وزارت بهداشت پای کار بیاید، می‌توان تا تیر ماه واکسیناسیون کادر درمان را به طور کامل به پایان رساند.

نکته اینجاست که سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا هم معتقد است واکسن کووایران برکت تا آخر خردادماه عرضه عمومی می شود. رییسی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود واکسن کووبرکت تا انتهای خرداد ماه وارد مرحله عملیاتی شود، گفت: ۸۴ درصد از واکسن‌های تولید شده در دنیا را پنج کشور استفاده کردند.

نقض گسترده قرنطینه توسط مردم نگران‌کننده است!

از اخبار تاسف برانگیز امروز خبر زیرپاگذاشتن مقررات قرنطینه کرونایی از سوی گروه گسترده‌ای از مردم بود. آن‌طور که معاون وزیر کشور اعلام کرده بیش از ۲ میلیون مرتبه مقررات قرنطینه تانیمه خرداد از سوی مردم نقض شده است.

نتیجه این نقض گسترده مقررات بهداشتی را می توان در آمار مرگ و میر کرونا در روزهای اخیر دید. طبق آمار امروز وزارت بهداشت از دیروز تا امروز ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰ هزار و ۵۹۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۵۵۷ نفر از آنها بستری شدند.

واقعیت این است که با وجود کاهش نسبی مرگ و میر کرونا ولی هنوز پیک چهارم این بیماری به صورت واقعی فروکش نکرده است. در این باره معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه پیک چهارم در حال نزول است، گفت: آمارها نشان می دهد پیک چهارم هنوز به پایین‌ترین نقطه نرسیده که بخواهیم بگوییم در حال اتمام است.

انتهای پیام

منبع
خبرآنلاین
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=15368

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com