جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

جریمه‌های رانندگی ۵ درصد افزایش می‌یابند

02:00۰

جریمه‌های راهنمایی و رانندگی اگر معوق بمانند و پرداخت نشوند، افزایش بها پیدا می‌کنند و به این ترتیب، هزینه بیشتری گریبان مالک خودروها را می‌گیرد. معمولا بسیاری از افراد از روی بی‌خیالی یا فراموش کاری، از پرداخت جریمه‌ها سر باز می‌زنند و وقتی با دو برابر شدن رقم جریمه مواجه می‌شوند، بسیار تعجب می‌کنند. اما خوشبختانه رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرده که تمام جریمه‌های معوق سال ۹۹ بخشیده شده‌اند و به اصل مبلغ خود بازگشته‌اند.

به گزارش اسپات نیوز، به گفته این مقام مسئول، از روز شنبه چهارم اردیبهشت ماه، مردم با مراجعه به مراکز مربوطه و پرداخت اصل مبلغ جریمه، می‌توانند از تخفیف بخشودگی، استفاده کنند. البته این تخفیف تا دی ماه ۱۴۰۰ اعتبار خواهد داشت و اگر باز هم مالکان خودروها، پرداخت جریمه‌های خود را به تعویق بیندازند، دیگر فرصت بخشودگی را از دست می‌دهند و قانون دو برابری جرایم دوباره اعمال می‌گردد.

در همین رابطه طی روزهای اخیر خبر می‌رسد که در ماه مبارک رمضان نیز برای اهدا کنندگان خون مورد تشویقی تازه ای از سوی پلیس در نظر گرفته شده است که به بخشیده شدن جریمه های مربوط به محدودیت تردد شبانه مربوط است. درواقع رانندگانی که مشمول جریمه های رانندگی ناشی از تردد بعد از ساعت ۹ شب شده اند با اهدای خون در ماه رمضان مورد بخشش جریمه منع تردد واقع می‌شوند.

حسین قاسمی دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در این رابطه می‌گوید:‌ «در ماه مبارک رمضان امسال در راستای استمرار سنت حسنه مومنین روزه دار و تسهیل شرایط اهدا خون با هماهنگی نیروی انتظامی و سازمان انتقال خون مقرر شد تا برای افرادی که می‌خواهند بعد از ساعات منع تردد شبانه به سازمان انتقال خون مراجعه کنند، فرصتی در نظر گرفته شود. به این ترتیب پس از مراجعه افراد به سازمان انتقال خون لیستی از آنها به نیروی انتظامی ارسال می‌شود و در صورت اعمال جریمه، بر اساس روز، زمان و ساعت مراجعه افراد جریمه آنها اصلاح و پاک خواهد شد.»

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=15529

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com