جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

شایعه کناره‌گیری ابراهیم رئیسی از انتخابات صحت دارد؟

02:00۰

بعد از برگزاری گردهمایی بزرگ ستاد انتخاباتی ابراهیم رئیسی در اهواز که مورد انتقاد قرار گرفت و هم سفر این کاندیدا به فارس لغو شد، خبرنگاری از انصراف احتمالی این کاندیدا در توییتر نوشت. شایعه‌ای که هنوز کسی درباره آن توضیح رسمی نداده است.

به گزارش اسپات نیوز، روز چهارشنبه هفته گذشته، ستاد انتخاباتی ابراهیم رئیسی به دلیل برگزاری یک گردهمایی مورد توجه منتقدان قرار گرفت.

براساس گزارش برخی از کاربران تلفن همراه در اهواز، پیامک‌هایی را با مضمون حضور در ورزشگاه این شهر، به منظور دیدار با سیدابراهیم رئیسی، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری دریافت کردند.

این گردهمایی برگزار شد و پس از آن انتقاداتی صورت گرفت. خبر بعدی در این مورد لغو سفر ابراهیم رئیسی به استان فارس بود.

دو روز پیش، مسئول ستاد مرکزی رئیسی در استان فارس از لغو سفر رئیسی به شیراز و استان فارس خبر داد.

حال در این شرایط مسعود نوری، یک خبرنگار باسابقه فعالیت در ایرنا و روزنامه‌های همشهری، اطلاعات و ایران در توییتی مدعی شده است: «منتظر باشید که در روزهای آینده ابراهیم رییسی از انتخابات ریاست جمهوری کناره گیری و تمام قد از سعید جلیلی حمایت کند.»

او سپس در توییتی دیگر نوشت: رییسی در جمع روسای ستادهای خود رسما از جلیلی حمایت کرد و مقدمات کناره‌گیری از انتخابات را کلید زد.

با این حال، برخی فعالان سیاسی دیگر مثل فرید مدرسی مدعی هستند که رئیسی احتمالا برنده انتخابات است. او در توییتی این طور پیش‌‎بینی خود را مطرح کرده است: «فعلاً با این شرایط دور دوم خبری نیست؛ دور اول ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور می‌شود.» سپس وی مدعی شده است:«برای دور دومی شدن انتخابات، نیاز به #عملیات شوک است که فعلاً کاندیداهای رقیب، توانش را ندارند.»

در همین حال حامیان رئیسی نیز همچنان مشغول به حمایت از او در توییتر هستند. مهدی دوستی این طور از رئیسی حمایت کرده است: «خیرخواهان شفافیت‌گریز و دلسوزان تبعیض‌دوست، نمی‌توانند سرمایه اجتماعی کشور را احیا کنند. #ابراهیم_رئیسی نماد شفافیت و ایستادگی در برابر انحصار به نفع مردم است.»

منتقدان رئیسی نیز مانند غلامرضا نوری اعلا به رفتار اخیر ستاد این کاندیدا انتقاد کرده‌اند. این روزنامه‌نگار نیز در توییتی درباره این گردهمایی نوشته است: «گرد هم آمدن این جمعیت، حاصل تلاش برای پُست گرفتن در دولت رییسی است. مسابقه‌ی جمع‌کردن جمعیت برای نشان‌دادن میزان ارادتی که باید با منصبی هم‌تراز ارادت، جبران شود.»

آیا شایعه انصراف رئیسی از رقابت‌های انتخاباتی در روزهای آینده جدی خواهد شد؟

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=15588

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com