جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

فیلترینگ اینترنت

مبلغ کارت اعتباری سهام عدالت چقدر است؟

02:00۰

مدیر پروژه کارت‌های اعتباری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی توضیحاتی را درمورد مبلغ کارت اعتباری سهام عدالت ارائه کرد.

به گزارش اسپات نیوز، سمیه محمدی، با تاکید بر اینکه روند اعطای کارت اعتباری سهام عدالت به مشمولان این سهام همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: «تا کنون نزدیک به ۱۰۰ هزار درخواست از سوی دو بانک ملی و تجارت برای دریافت کارت اعتباری به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ارسال شده است. البته ممکن است درخواست‌هایی که به بانک‌ها ارسال شده است بیشتر باشد اما بانک‌ها فقط درخواست افراد واجد شرایط را به شرکت ارسال می‌کنند.»

وی ادامه داد: «اگر درخواست‌ها در روز کاری ارسال شود، کارهای مربوطه در شرکت انجام شده و دوباره به بانک ارجاع داده می‌شود و بانک باید مابقی امور را انجام دهد. پس از آن افراد می‌توانند از طرقی که بانک‌ها اعلام کرده اند، از کارت اعتباری استفاده کنند. البته به غیر از بانک تجارت و ملی با ۱۴ بانک برای این منظور تفاهم‌نامه امضا شده است و بانک‌ها به شدت پیگیری این جریان هستند.»

مدیر پروژه کارت های اعتباری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی درمورد مبلغ کارت اعتباری نیز توضیح داد: «مبلغ مشخص نیست. در واقع متقاضیان ۵۰ درصد ارزش قابل معامله سهام عدالت را وام دریافت می‌کنند. به عبارت دیگر ۶۰ درصد سهام عدالت قابل معامله است و متقاضیان ۵۰ درصد از این ۶۰ درصد را وام دریافت می‌کنند. مبلغ آن نیز با توجه به شرایط بازار و روند صعودی یا نزولی بازار، متغیر و افزایشی و کاهشی است. این فرایند برای سهامداران مستقیم و غیرمستقیم سهام عدالت صدق می‌کند.»

به گفته محمدی، مشمولان می‌توانند با مراجعه به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه میزان دارایی خود را مشاهده کنند.

بر اساس این گزارش، امکان دریافت وام سهام عدالت برای مشمولان از اواسط زمستان سال گذشته فراهم شده است و سهامداران قادرند با مراجعه به دو بانک تجارت و ملی این وام را که فیزیکی و نقدی نیست را دریافت کنند و اگر طی یک ماه مبلغ توسط فرد بازگردانده نشد، در اقساط ۳۶ ماهه باید تسویه شود.

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=15576

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com