جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

فروش سهام عدالت

افت ۱۵۵ هزار واحدی بورس در سه ماه اول امسال!

01:33۰

از ابتدای سال ۱۴۰۰ شاخص بورس کاهش ۱۵۵ هزار واحدی، داشته است. در واقع شاخص بازار سرمایه در ۵۱ روز معاملاتی، با ۱۵۵ هزار و ۸۶۱ واحد کاهش، معادل ۱۱.۹۲ درصد افت کرده است.

به گزارش اسپات نیوز، از شروع سال جدید تا پایان هفته گذشته تعداد ۲۷۳ میلیارد و ۵۵۵ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۲۲۵۰ هزار و ۴۶۸ میلیارد ریال در بیش از ۲۵ میلیون و ۳۷۸ هزار و ۳۰ دفعه طی ۵۱ روز معاملاتی در بورس اوراق بهادار مورد معامله قرار گرفت.

این درحالی است که تعداد ۳۰ میلیارد و ۳ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۵۸۹ هزار و ۵۷۱میلیارد ریال نیز در این مدت مورد معامله قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش شاخص بورس نیز در این ۵۱ روز با ۱۵۵ هزار و ۸۶۱ واحد کاهش، معادل ۱۱٫۹۲درصد افت کرد و در پایان هفته گذشته به رقم یک میلیون و ۱۵۱ هزار و ۸۴۶ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز در این مدت با ۵۹ هزار و ۵۴ واحد کاهش، معادل ۱۳٫۴۳ درصد افت کرد و رقم ۳۸۰ هزار و ۷۴۷ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول هم در این مدت با ۱۲۴ هزار و ۶۲۹ واحد افت در این مدت به رقم ۸۴۴ هزار و ۴۷۱ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۷۸ هزار و ۴۸۵ واحد کاهش به عدد دو میلیون و ۳۲۴ هزار و ۲۶۴ واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۱۲٫۸۶ درصد کاهش و شاخص بازار دوم با ۱۰٫۷۰درصد افت همراه شدند.

انتهای پیام

منبع
تسنیم
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=15721

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com