جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

تسهیلات کرونایی رانندگان

تسهیلات کرونایی رانندگان به کجا رسید؟

02:41۰

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: بر اساس آمارهای اعلام شده تا کنون بیش از ۸۶درصد رانندگان حمل‌ونقل عمومی بین‌شهری تسهیلات کرونایی مصوب را دریافت کرده‌اند و دیگر رانندگان نیز باید آن را دریافت کنند.

به گزارش اسپات نیوز، در شرایطی بیش از ۱۵ ماه از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد برخی رانندگان نسبت به پرداخت نشدن تسهیلات کرونایی‌شان انتقاد دارند و معتقدند که بانک‌ها مشکل اصلی برای پرداخت نشدن تسهیلات‌شان هستند.

این در حالی است که محسن صادقی، مدیرکل دفتر بهره‌وری حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، در این باره تصریح کرده بود: تا اواسط خردادماه ۱۴۰۰ با پرداخت حدود ۷۲ درصد از تسهیلات حمایتی دولت به شرکت‌ها و رانندگان حمل‌ونقل برون شهری آسیب دیده از کرونا، میزان تسهیلات پرداختی به فعالان این بخش به رقم ۳۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

او با بیان اینکه حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری نظیر رانندگان مسافربری جاده‌ای و شرکت‌ها با آسیب‌های قابل توجهی روبرو شدند، درباره سهم رانندگان از این تسهیلات پرداختی اضافه کرد: در مجموع حدود ۲۰۳ هزار پرونده از سوی شرکت‌های حمل‌ونقلی و رانندگان برای دریافت این وام تشکیل شده که از این رقم، حدود ۱۵۵ هزار پرونده و معادل ۷۶ درصد از کل پرونده‌ها به مرحله پرداخت رسید و مابقی پرونده‌ها نیز در فرایند پرداخت قرار دارند.

داریوش باقر جوان، مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، نیز توضیح داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون ۱۱۳ هزار نفر از رانندگان حمل‌ونقل عمومی برون شهری شامل رانندگان اتوبوس، مینی‌بوس و سواری کرایه پلاک عمومی در سامانه کارا ثبت نام کردند و در همان زمان همه آن‌ها مورد تایید قرار گرفته و پرونده‌شان برای ادارات کار استان‌های متبع رانندگان ارسال شد.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین آماری که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ما ارسال کرده است تا کنون ۹۸ هزار نفر از رانندگان موفق به دریافت تسهیلات‌شان شده‌اند و بقیه افرادی هم که تسهیلات به آن‌ها پرداخت نشده، شرایط لازم را نداشتند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: از نظر سازمان راهداری و وزارت راه و شهرسازی همه رانندگان باید تسهیلات خود را دریافت کنند اما پیگیری و پرداخت آن بر عهده سازمان راهداری نیست و ما تنها معرفی کننده و تایید کننده رانندگان هستیم که این کار را انجام داده‌ایم.

باقر جوان بیان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید پاسخگو باشد چرا که چگونگی پرداخت آن بر عهده وزارت کار است اما در همان ماه‌های نخست تصویب تسهیلات کرونایی مشکلات را در هر حوزه‌ای که به ما انتقال داده‌اند به استان‌ها و دستگاه‌های مختلف اعلام کرده‌ایم و به عنوان مثال در زمینه تضامین برخی بانک‌ها خارج از چاچوب تضامینی از رانندگان می‌خواستند که آن را حل کردیم و اگر راننده‌ای در شرایط کنونی مشکلی دارد و به ما انتقال بدهد این مشکلات را برای حل آن منعکس خواهیم کرد.

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=15711

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com