جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

صدور فاکتور بار

صدور فاکتور توسط بارفروشان الزامی شد

01:29۰

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: «مغازه داران می‌توانند به هنگام خرید حضوری از میدان مرکزی میوه و تره بار فاکتور معتبر و رسمی دریافت کنند و اگر بارفروشی فاکتور معتبر صادر نکرد در صورت اعلام، بازرسان اتحادیه، تعزیرات و صمت قطعا به آن رسیدگی و با فرد متخلف برخورد خواهند کرد.»

به گزارش اسپات نیوز، مصطفی دارایی نژاد در پاسخ به این سوال که بسیاری از مغازه‌داران از عدم صدور فاکتور و صدور فاکتور جعلی در میدان مرکزی میوه و تره بار گله دارند و می‌گویند نبود فاکتور رسمی برای آن‌ها مشکلاتی را در سطح شهر و به هنگام بازدید دستگاه‌های نظارتی ایجاد کرده و آیا نظارتی بر این موارد دارید یا خیر گفت: «در میدان علاوه بر بازرسان اتحادیه بارفروشان، نمایندگانی از وزارت صمت و تعزیرات نیز حضور دارند و به طور مرتب میدان را رصد می‌کنند.»

وی ادامه داد: «همه کسانی که برای خرید به این میدان مراجعه می‌کنند می‌توانند در صورت تمایل فاکتور خرید دریافت کنند. به فروشندگان نیز اعلام کردیم که باید فاکتورهای صادر شده سربرگ و مهر معتبر داشته باشند. اگر بارفروشی هم فاکتور ارائه نداد می‌توانند به تعزیرات، بازرسان اتحادیه یا صمت مستقر در میدان مراجعه و فرد متخلف را معرفی کنند.  قطعا این موارد پیگیری خواهد شد.»

رییس اتحادیه بارفروشان اضافه کرد: «این روند شامل حال مغازه دارانی می‌شود که به صورت حضوری به میدان مراجعه می‌کنند. اما اگر مغازه داری به صورت تلفنی یا از طریق دلالان و واسطه‌ها خرید انجام داد، قابلیت پیگیری و رصد وجود ندارد.»

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=15668

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com