جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بیمه کارگران ساختمانی

بیمه کارگران ساختمانی به کجا رسید؟

02:00۱

نائب رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی از بازگشت کلیات طرح بیمه کارگران ساختمانی به کمیسیون اجتماعی برای رفع برخی ایرادات خبر داد و با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری گفت: انتظار داریم همچنان که کارگران روزمزد ساختمانی پای صندوق‌های رأی می‌روند، مسئولان نیز واقعیت‌های جامعه را ببینند و شرایط سخت زندگی کارگران را درک کنند.

به گزارش اسپات نیوز، هادی ساداتی، نائب رئیس انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی، درباره آخرین خبرها از تصویب کلیات طرح بیمه کارگران ساختمانی، اعلام کرد: سه شنبه هفته گذشته، طرح توسط کمیسیون اجتماعی به صحن مجلس ارائه شد ولی به دلیل آن که یکسری ایرادات و نواقص داشت و مصوبات آن قاطع نبود هیات رئیسه و نواب مجلس آن را نپذیرفتند و مجدداً به کمیسیون اجتماعی برگشت تا ایرادات آن برطرف شود.

هادی ساداتی اضافه کرد: در حال حاضر نقطه‌ نظرات سه جانبه و دیدگاههای بخش کارفرمایی و کارگری و تامین اجتماعی باید مطرح شود و ما در حال پیگیری طرح هستیم چون دو شوری طرح به شور و مشورت گذاشته شد در حالی که باید به قید دو فوریت تصویب می شد لذا این طرح به کمیسیون اجتماعی برگشته تا پیش پرداخت اولیه انجام شود.

وی درباره برگزاری جلسه با کارفرمایان در خصوص طرح بیمه کارگران ساختمانی، توضیح داد: ما با انبوه سازان و کارفرمایان مستقیماً جلسه نداشتیم ولی در ارتباط با مسائل کمیسیون با آنها در ارتباط هستیم و تشریک مساعی داریم. در عین حال دنبال این هستیم که هم شرایط تامین اجتماعی و هم کارفرمایان دیده شود و مصوبات به نفع جامعه کارگری هم باشد.

نایب رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: در حال حاضر مساله انتخابات را به عنوان یک مسئله مهم اجتماعی پیش رو داریم. امروز کارگر یومیه روزمزد پای صندوق های رأی می رود، مالیات می‌دهد و حق نفس و حیات در این مملکت دارد لذا از مسئولان می‌خواهیم جامعه را واقعی ببینند نه شعاری و شرایط کارگران و زندگی سخت آنها را درک کنند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=15805

1 دیدگاه

  1. kasperhemigway

    چرا به فکر کارگر ساختمان نیستید یعنی برای شما جان آنها ارزش نداره

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com