جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

وعده‌های نامزدها

قدرت رئیس جمهور و هزارویک سوال بی‌جواب!

01:42۱

از یکی از رئیس جمهورهای پیشین نقل است که رئیس قوه مجریه در حد یک تدارکات‌چی است؛ اینکه این جمله تا چه حد با واقعیت همخوانی دارد بحث مهمی است اما مهم‌تر این است که چرا وعده‌هایی داده می‌شود که قابلیت تحقق ندارد؟

به گزارش اسپات نیوز، اگر به کمی عقب‌تر برگردیم، یعنی جایی که سیاسیون در حال جلب توجه و افزایش محبوبیت هستند، این سوال پیش می‌آید که آیا این افراد اطلاع دقیق از قدرت و اختیارات خود در زمینه‌های مختلف را دارند یا خیر؟

در صورتی که اطلاعاتی ندارند، نباید بدون آگاهی وعده دهند اما اگر می‌دانند که قدرتی ندارند، چرا صحبت از چنین وعده‌هایی می‌کنند؟

به عنوان مثال آیا رئیس قوه مجریه کشور، توانایی ایستادن در مقابل فیلترینگ را دارد؟ در این انتخابات افرادی از عدم فیلترینگ و آزادی‌های اجتماعی دم می‌زنند که کارنامه مشخصی در این زمینه دارند اما مشخص نیست که آیا این افراد رویکرد گذشته خود را تغییر دادند یا خیر.

از طرف دیگر چرا کاندیداها به شکل صریح در این حوزه اعلام موضع نمی‌کنند؟

در مناظره آخر ادعا شد که در دوران ریاست آقای رئیسی در قوه قضائیه هیچ سایتی فیلتر نشد اما جز این است که معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور نامه‌ای برای فیلترینگ اینستاگرام مخابره کرد؟ و یا اپلیکیشن سیگنال با دستور چه کسی مسدود شد؟

برای مثال تمامی نامزدها در توئیتر فعالیت دارند، موضع این افراد در خصوص این شبکه اجتماعی فیلترشده چیست؟ اگر فیلترینگ دور زدن قانون کشور است، چرا این کار را انجام می‌دهند؟

آیا آن‌ها مخالف این قوانین بوده‌اند و قصد برداشت آن را دارند؟ یا مانند مسائل دیگر به سادگی از آن عبور می‌کنند؟

این تنها نمونه‌ای از تناقضات در وعده‌های و عمل نامزدها است.

انتهای پیام

منبع
اکو ایران
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=15867

1 دیدگاه

  1. AMIRREZA79714145

    عالی بودش ممنونم

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com