جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بازگشت ایلان ماسک بیتکوین را تکان داد

01:008۰

مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک، اعلام کرد که این شرکت پس از تایید استفاده استخراج‌کنندگان از انرژی پاک دوباره بیت‌کوین را به عنوان ارز پرداخت می‌پذیرد.

به گزارش اسپات نیوز، ایلان ماسک اعلام کرد که تسلا پس از تایید استفاده استخراج‌کنندگان از انرژی پاک دوباره بیت‌کوین را به عنوان ارز پرداخت می‌پذیرد.

بسیاری از افراد می‌گویند ایلان ماسک بخش اعظم دارایی بیت‌کوین خود را در اوج قیمتی فروخته است.

ایلان ماسک در رابطه با با این اتهام گفت: «تسلا فقط ۱۰ درصد از دارایی‌های بیت‌کوین خود را فروخت تا ثابت کند که بدون تاثیرگذاری بر بازار قادر به تسویه ارز دیجیتال خود است. همچنین هنگامی که استفاده معقول از انرژی پاک توسط استخراج‌کنندگان تایید شود تسلا اجازه می‌دهد پرداخت‌ها با بیت‌کوین انجام شود»

به نظر می‌رسد نگرانی تسلا در رابطه با هدر رفت انرژی کوتاه‌مدت بود. بعد از عدم پذیرش بیت‌کوین توسط کمپانی تسلا این ارز به شدت ریزش کرد و این اقدام تسلا با انبوهی از انتقادها همراه شد.

همچنین، ایلان ماسک اخیرا توسط مایکل‌ سیلور به جلسات استخراج‌کنندگان می‌رود و علی‌رغم تمام انتقادها در مورد استخراج بیت‌کوین، تخمین زده می‌شود که اکثر قشر استخراج‌کننده از منابع انرژی جایگزین استفاده می کنند.

یاسین‌المانجرا، یک تحلیلگر حوزه رمزارها گفت: که تقریباً سه چهارم استخراج‌کنندگان از منابع بدون کربن در عملیات خود استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=15923

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com