جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قوانین ثبت‌نام سایپا برای قرعه‌کشی تغییر می‌کند

01:54۰

با توجه به گفته‌ یکی از مسئولین سایپا، قوانین پیش‌فروش و فروش فوق‌العاده این گروه خودروسازی در فروش‌های بعدی تغییر خواهد کرد و قرعه‌کشی روز یک‌شنبه آخرین نوع عرضه خودرو با قوانین جاری است.

به گزارش اسپات نیوز، دکتر مجید باقری در این خصوص توضیح داد: با توجه به بهبود شرایط تولید و از سویی وجود ثبات در بازار خودرو، قرار شده است تا در طرح‌های فروش بعدی، قوانین عرضه خودرو تغییر کند و برخی تبصره های محدودکننده از سر راه متقاضیان خودرو برداشته شود. به این ترتیب قوانین پیش‌فروش و فروش فوق‌العاده خودرو برای مشتریان سایپا تغییر خواهد کرد و دستورالعمل‌های جدید به زودی به متقاضیان اعلام خواهد شد.

گروه خودروسازی سایپا یکشنبه ۲۳ خردادماه آخرین مراسم قرعه‌کشی با قوانین فعلی را با حضور نمایندگان دستگاه‌های نظارتی و رسانه‌ها برگزار کرد.

همچنان تعداد متقاضیان ثبت‌نام در طرح‌های فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو و سایپا بالاتر از ظرفیت این طرح‌هاست اما جالب آنجاست که فعلا بازار آزاد در رکود کامل به سر می‌برد و همین موضوع نیز سبب شده که فشار وارد شده به خودروسازان کاهش قابل‌توجهی یابد.

از سویی دیگر در طرح‌های پیش فروش اخیر این شرکت‌ها، در برخی موارد تقاضا متناسب با ظرفیت و یا کمتر از پیش‌بینی بوده است و در برخی موارد هم تعداد کمی از مشتریان در فرایند تکمیل وجه حاضر شده‌اند. به عبارت ساده‌تر، امروز خودروسازان کشور بیشتر از گذشته از لیست رزرو قرعه‌کشی‌ها برای تکمیل وجه خودروهای فروخته شده استفاده می‌کنند.

با توجه به این رویکرد مشتریان، قرار است تا قوانین جدید پیش فروش و فروش فوق‌العاده (فروش فوری) خودرو اعلام گردد و برخی دستورالعمل‌های محدودکننده از سر راه متقاضیان خرید خودرو برداشته شود. اما آن‌طور که گفته می‌شود، از نگاه برخی نهادهای تصمیم‌گیر همچنان نیاز است تا فرایند قرعه‌کشی برای رعایت عدالت باقی بماند و از این پس تنها قوانین حضور در قرعه‌کشی فروش محصولات خودروسازان آسان‌تر خواهد شد.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=16011

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com