جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

حقوق پرستاران

حقوق دستیاران پزشکی افزایش می‌یابد

01:24۰

رئیس‌جمهوری با درخواست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای افزایش ٢٠ درصدی حقوق دستیاران پزشکی در نیم سال اول ۱۴۰۰ موافقت کرد.

به گزارش اسپات نیوز، حسن روحانی ر با درخواست سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای دریافت بودجه یکصد میلیاردی برای افزایش ۲۰ درصدی حقوق دستیاران پزشکی در ۶ ماهه نخست سال موافقت کرد و دستور تامین و پرداخت بودجه مورد نیاز وزارت بهداشت را به سازمان برنامه و بودجه صادر کرد.

وزیر بهداشت طی نامه‌ای به رئیس جمهوری درخواست تامین منابع مالی برای افزایش ۲۰ درصدی کمک هزینه کلیه دستیاران، دانشجویان دکتری phd، کارورزان و اینترن‌ها را ارائه کرد. روحانی نیز با درخواست نمکی موافقت و دستور صادر کرد که بعد از طی فرآیند اداری افزایش حقوق و اضافه پرداختی دستیاران از فروروین ۱۴۰۰ اعمال شود.

چندی پیش مرگ زنجیره‌ای دستیاران پزشکی و شرایط کاری رزیدنت‌ها موجب اعتراض بسیاری از آن‌ها شد. آنها ۱۵ شیفت کاری ۳۰ ساعته در ماه، نداشتن حق کار در بیرون از بیمارستان و حق‌الزحمه سه میلیون تومانی، بدون بیمه را چکیده شرایط کاری خود دانستند. چنین شرایطی آمار افسردگی و خودکشی را در بین رزیدنت‌ها بالا برده است.

رزیدنت‌ها مجبور به تحمل این شرایط و اتمام این دوره هستند. آنها بعد از قبولی در آزمون تخصصی، باید تعهدنامه‌ای امضا کنند و ضمانت بدهند که اگر شخص تحت هر شرایطی نتواند دوره خود را تمام کند، باید دو برابر هزینه تحصیل خسارت پرداخت کند. حتی اگر این دوره به دلیل مرگ ناتمام مانده باشد!

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=16087

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com