جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

مرخصی زایمان 9 ماهه

نحوه دریافت مرخصی زایمان ۹ ماهه

02:41۰

معاون سازمان تامین اجتماعی، با اشاره به اجرایی شدن افزایش مرخصی زایمان زنان بیمه شده از شش به ۹ ماه، درباره جزئیات بهره‌مندی از مرخصی زایمان ۹ ماهه توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش اسپات نیوز، محمد بایندریان درباره چگونگی دریافت مرخصی زایمان ۹ ماهه اعلام کرد: اگر مادری بخواهد از این مرخصی استفاده و غرامت ایام بارداری دریافت کند، لازم است به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به نشانی https://eservices.tamin.ir مراجعه کرده و در بخش امور بیمه شدگان/ درخواست مرخصی زایمان، مدارک خود را بارگذاری کند.

بایندریان ادامه داد: مدارک لازم شامل گواهی پزشک معالج، تصویر شناسنامه مادر و گواهی ولادت یا شناسنامه فرزند متولد شده است.

معاون اداره کل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه اگر مادری در حین استفاده از مرخصی ۶ ماهه باشد و بخواهد تا ۹ ماه در مرخصی بماند باید چه اقداماتی انجام دهد و آیا لازم است مجدد گواهی پزشک دریافت و پروسه قبلی را طی کنند؟ گفت: خیر، نیازی به اخذ مجدد گواهی پزشک و بارگذاری در سامانه خدمات غیرحضوری نیست.

بیشتر بخوانید:

معاون سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: برخی بانوان به علت شرایط کاری که دارند تمایلی ندارند از مرخصی ۹ ماهه استفاده کنند. اختیار در این باره با مادر است. اگر بانوی بیمه شده‌ای قصد داشته باشد مرخصی ۶ ماهه‌اش را تا ۹ ماه ادامه دهد باید به شعبه تامین اجتماعی خود مراجعه کرده و در واحد امور بیمه‌شدگان درخواستی ارائه دهد تا غرامت ایام بارداری‌اش تا ۹ ماه اجرایی شود.

او همچنین درباره روند اعتبارسنجی و استحقاق درمان این بیمه‌شدگان اظهار کرد: ما معمولا حق بیمه را علی‌الحساب می‌پردازیم و استحقاق درمان به صورت اتوماتیک لحاظ می‌شود. اگر استحقاق درمان برای شخصی که در مرخصی زایمان است لحاظ نشده باشد به این علت است که احتمالا واحد اجرایی ما پرداختی انجام نداده است. این فرد می‌تواند با مراجعه به شعبه تامین اجتماعی مشکل خود را مطرح کند تا رسیدگی شود.

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=16507

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com