جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

افزایش قیمت بلیت هواپیما

افزایش قیمت بلیت هواپیما مجوز ندارد!

02:56۰

در پی افزایش قیمت بلیت هواپیما خودسرانه پرواز توسط برخی شرکت‌های هواپیمایی، سخنگوی سازمان هواپیمایی از مخالفت با هرگونه افزایش قیمت و درخواست از ایرلاین‌ها برای فروش روی نرخ مصوب خبر داد.

به گزارش اسپات نیوز، در حالی که شرکت‌های هواپیمایی اقدام به افزایش حدود ۴۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما کرده‌اند. سخنگوی سازمان هواپیمایی اعلام کرد که با ایرلاین‌های متخلف برخورد می‌شود.

محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی، با اشاره به افزایش قیمت بلیت هواپیما، اظهار کرد: سازمان هواپیمایی کشوری با افزایش قیمت بلیت کاملا مخالف است و ایرلاین‌ها باید قیمت‌ها را به نرخ‌های قبلی بازگردانند.

وی تاکید کرد: در صورت ضرورت افزایش قیمت، حتما باید در شورای عالی هواپیمایی مطرح شود و با نظر وزیر راه و شهرسازی در این باره تصمیم‌گیری صورت بگیرد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی در این باره ادامه داد: در حال حاضر هیچکدام از این مراحل طی نشده و شرکت‌های هواپیمایی بدون هماهنگی با سازمان هواپیمایی اقدام به افزایش قیمت کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: 

محمدحسن ذیبخش بیان کرد: سازمان هواپیمایی حتما برخورد لازم را با ایرلاین‌های متخلف خواهد داشت.

او اضافه کرد: همه شرکت‌های هواپیمایی باید قیمت‌های فروش را به قیمت مصوب بازگردانند.

وی با بیان اینکه درحال حاضر هیچ کدام از مراحل اعلام شده و قانونی طی نشده است، گفت: شرکت‌های هواپیمایی بدون هماهنگی قیمت ها را افزایش داده اند و برخورد لازم و کافی با آنها انجام خواهد شد.

در  روزهای اخیر شرکت‌های هواپیمایی در اقدامی هماهنگ اقدام به افزایش حدود ۴۰ درصدی قیمت پروازهای داخلی کرده‌اند. مشخص نیست دلیل این اقدام غیرقانونی ایرلاین‌ها آنهم همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری چه بوده است؟

برخی فعالان بازار حمل و نقل هوایی کشور می‌گویند سود شرکت‌های هواپیمایی داخلی حدود ۵۰ درصد است. حال با این وضعیت به‌نظر می‌رسد آنالیز قیمت ارائه شده از سوی ایرلاین‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام

منبع
خبرآنلاین
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=16575

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com