جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

نیروگاه اتمی بوشهر

خاموشی موقتی نیروگاه اتمی بوشهر به دلیل نقص فنی

03:00۰

نیروگاه اتمی بوشهر به دلیل نقص فنی به طور موقت خاموش و از شبکه سراسری برق خارج شده است. در عین حال سخنگوی وزارت امور خارجه وجود مشکل در این نیروگاه را رد کرد و گفت که نیروگاه بوشهر، فقط برای رسیدگی‌های فنی از مدار خارج شده است.

به گزارش اسپات نیوز، شب گذشته روابط عمومی سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: به دنبال بروز نقص فنی در نیروگاه بوشهر و پس از اطلاع قبلی یک روزه به وزارت نیرو، این نیروگاه بطور موقت خاموش و از شبکه سراسری برق خارج شد.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور، با اشاره به خارج شدن برق نیروگاه بوشهر از مدار اظهار کرد: در واقع مشکل نیروگاه بوشهر، نقص فنی بود که باعث شد چند روزی از مدار خارج شود و بعد از تعمیرات مجدد به مدار بازگردد.

او ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود این نیروگاه حدود سه تا چهار روز برق نداشته باشد تا بعد از تعمیرات اساسی مجدد به مدار بازگردد.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی صنعت برق کشور چندی پیش تاکید کرد: با توجه به پیش‌بینی افزایش دما در اغلب نقاط کشور و تداوم آن تا پایان این هفته، همچنین محدودیت‌های ایجاد شده در بخش تولید به دلیل تعمیرات واحد نیروگاه بوشهر که تا آخر هفته به طول می‌انجامد، از هموطنان درخواست می‌کنیم برای کمک به تامین برق و جلوگیری از بروز خاموشی به ویژه در این شرایط، نسبت به کاهش مصرف برق خود در فاصله ساعت‌های ۱۲ تا ۱۸ اقدام کنند.

رجبی مشهدی در خصوص اینکه آیا در کشور خاموشی‌ها باتوجه به از مدار افتادن این نیروگاه افزایش پیدا می‌کند یا خیر؟ اضافه کرد: به هر حال تلاش می‌کنیم محدویتی انجام نشود و این قطعا کار دشواری است چرا که این نیروگاه هم کمکی به شبکه برق کشور می‌کند توصیه ما فقط کاهش و مصرف بهینه به هموطنان است.

بدیهی است پس از رفع نقص فنی و ظرف چند روز آینده این نیروگاه مجددا به شبکه سراسری برق خواهد پیوست.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=16585

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com