جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکسن کرونا دانشجویان

واکسیناسیون دانشجویان از مرداد آغاز می‌شود

02:59۰

وزیر علوم اعلام کرد که تزریق واکسن کرونا دانشجویان به صورت مرحله‌ای از مردادماه امسال آغاز می‌شود و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در اولویت قرار دارند.

به گزارش اسپات نیوز، با توجه به واکسیناسیون دانشجویان علوم پزشکی در سراسر کشور و درخواست دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت علوم از ستاد ملی کرونا برای در اولویت قرار گرفتن واکسیناسیون تا قبل از مهرماه ۱۴۰۰ (بازگشایی دانشگاه‌ها) منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از پیگیری این موضوع و اطلاع‌رسانی آن از طریق وزارت خبر داد.

وزیر علوم منصور غلامی درباره جزئیات واکسیناسیون دانشگاهیان توضیح داد: خواست ما از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی این بوده است که اعضای هیأت علمی، دانشجویان و کارمندان دانشگاه‌ها را در اولویت برنامه واکسیناسیون قرار دهند که خوشبختانه این درخواست پذیرفته شده است.

بیشتر بخوانید:

وی درباره این موضوع واکسیناسیون دانشگاهیان با واکسن‌های ایرانی خواهد بود یا خیر، افزود: هنوز مشخص نیست چرا که تشخیص این مورد بر عهده وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بوده و ما تشخیص این وزارتخانه را به عنوان مرجع رسمی علمی قبول داریم. فعلاً قول داده شده است که واکسیناسیون از مرداد آغاز شود.

وزیر علوم اظهار کرد: واکسیناسیون دانشجویان از مرداد امسال آغاز می‌شود و به احتمال زیاد می‌توان دانشگاه‌ها را در نیم‌سال آینده به صورت حضوری آغاز کرد.

اولویت با واکسن کرونا دانشجویان تحصیلات تکمیلی است

منصور غلامی با اشاره به اینکه واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی در اولویت قرار دارد، اضافه کرد: پیش‌بینی ما این است که اگر واکسیناسیون مرحله‌ای انجام شود، در مرحله اول واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی به دلیل کمتر بودن جمعیت و بالاتر بودن سن به صورت کامل انجام گیرد و در مرحله بعد دانشجویان مقاطع دیگر در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند.

انتهای پیام

منبع
خبر گزاری مهر
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=16529

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com