جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ریزش قیمت ارزهای دیجیتال

ریزش قیمت ارزهای دیجیتال بازار را رو به سیاهی می‌برد

03:003۰

ریزش قیمت ارزهای دیجیتال در روزهای سابق به شدت کم‌سابقه بوده و ارزش بازار آن‌ها را به شدت کاهش داده است.

به گزارش اسپات نیوز، در ادامه اتخاذ رویکرد سخت مقابل ارزهای دیجیتالی این بار بانک مرکزی روسیه نسبت به آن‌ها جبهه گرفته است. الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه، با اشاره به نوسانات شدید قیمتی ارزهای دیجیتالی در ماه‌های اخیر گفته است که این ارزها خطرناک‌ترین جا برای سرمایه‌گذاری هستند و توصیه بانک مرکزی به مردم این است که اصلا در این بازار سرمایه‌گذاری نکنند.

به دنبال اعمال محدودیت‌های جدید استخراج ارزهای دیجیتالی در چین، صرافی هیوبی اعلام کرده که حداکثر میزان مجاز اهرم معاملاتی برای کاربران چینی خود را کاهش داده است.

در انگلیس هم برخی از بانک‌های این کشور به مشتریان خود اعلام کرده‌اند به دلیل کلاه‌برداری‌های صورت گرفته و سواستفاده از امکانات معاملات ارزهای دیجیتالی، و امکان ریزش قیمت ارزهای دیجیتال در هر لحظه، دارندگان حساب در این بانک‌ها حق خرید و فروش با استفاده از پلتفرم‌های صرافی‌های ارزهای دیجیتالی باینانس و کراکن را نخواهند داشت.

بیشتر بخوانید:

شماری از تحلیل‌گران بازار ارزهای دیجیتالی با بررسی نمودارهای چند وقت اخیر بیت‌کوین نتیجه گرفته‌اند که الگوی صلیب مرگ در حال شکل‌گیری است. الگوی صلیب مرگ زمانی تشکیل می‌شود که میانگین کوتاه مدت ( ۵۰ روزه) میانگین بلندمدت (۲۰۰ روزه) را رو به پایین قطع کند.

تغییرات قیمتی بیت‌کوین از آنجا اهمیت دارد که در حال حاضر چشم معامله‌گران سایر ارزهای دیجیتالی برای تعیین مسیر آتی به بیت‌کوین دوخته شده است.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۳۳۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۸.۴۹ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

لازم به ذکر است قیمت حال حاضر بیت‌کوین، ۳۲ هزار و ۷۵۴.۵۳ دلار است. این قیمت به این معنی است که ارزش بیت کوین طی بیست و چهار ساعت گذشته و یک هقته اخیر به ترتیب ۶.۶۲ و ۱۷.۸۱ درصد کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=16664

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com