جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

محموله جدید واکسن

واکسیناسیون دانشجویان ورودی ۱۴۰۰ کی انجام می‌شود؟

03:37۰

مدیر دفتر توسعه آموزش دانشکده پزشکی علوم پزشکی تهران، با بیان اینکه واکسیناسیون دانشجویان ورودی ۱۴۰۰، تا مهر امسال ممکن نیست، گفت: پیشنهاد ما این است که ترم اول یا نیم ترم اول دانشجویان، به صورت مجازی و باقی ترم بعد از انجام واکسیناسیون به صورت حضوری، برگزار شود.

به گزارش اسپات نیوز، با توجه به آغاز واکسینایون دانشجویان از مردادماه، این سوال پیش می‌آید که تکلیف واکسیناسیون دانشجویان ورودی ۱۴۰۰ چه می‌شود؟

نسیم خواجوی‌راد در جلسه هیات‌رئیسه دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گزارش کوتاهی از روند مبتلایان به بیماری کرونا ارائه کرد و توضیح داد: باوجود درمان سرپایی اغلب بیماران مبتلا به کرونا، روزانه میانگین ۲۰ تا ۳۰ نفر فقط در بیمارستان امام خمینی بستری می‌شوند.

وی با اشاره به شیب ملایم و رو به بالای تعداد مبتلایان اظهار کرد: تعداد موارد خانوادگی ابتلا دچار روند افزایشی شده که حاکی از قدرت واگیر ویروس و احتمال شیوع کرونای هندی است.

بیشتر بخوانید:

مدیر دفتر توسعه آموزش دانشکده پزشکی علوم پزشکی تهران در خصوص برگزاری کلاس‌های آموزشی دانشجویان به صورت حضوری اعلام کرد: باوجود این که از سرگیری حضوری کلاس‌ها منوط به اجرای کامل واکسیناسیون است، ما موظف به رعایت به یک سری از شیوه‌نامه‌های بهداشتی هستیم و در کنار آموزش حضوری، همچنان آموزش مجازی باید فعال باشد.

خواجوی گزارشی از برنامه‌ریزی دوره‌گذار از دبیرستان به دانشگاه ویژه دانشجویان پزشکی ورودی ۱۴۰۰ ارائه داد و بیان کرد: امسال در خصوص آموزش سه دسته از دانشجویان برنامه‌ریزی صورت گرفته است، اول دانشجویان ورودی ۱۴۰۰ و دوم دانشجویانی که امسال وارد ترم سه پزشکی می‌شوند، تا کنون هیچ مواجهه حضوری با دانشکده نداشتند و تمام دروس این دانشجویان به صورت مجازی ارائه شده است.

مدیر دفتر توسعه آموزش دانشکده پزشکی علوم پزشکی تهران تصریح کرد: دسته سوم دانشجویانی که تنها یک ترم در دانشکده بودند و اکنون وارد ترم ۵ و دوره کارآموزی می‌شوند و دوره فیزیوپاتولوژی را به صورت مجازی گذرانده‌اند.

او اضافه کرد: اجرای کامل واکسیناسیون کرونا و داشتن کارت واکسن شرط حضور دانشجویان و اجرای برنامه دوره‌گذار به صورت حضوری است.

واکسیناسیون دانشجویان ورودی ۱۴۰۰

خواجوی با بیان اینکه واکسینه کردن دانشجویان ورودی ۱۴۰۰ تا مهرماه عملا امکان‌پذیر نیست، افزود: واکسن دانشجویان باید پس از اعلام نتایج کنکور و از ابتدای ترم طبق جدول زمانبدی شده انجام گیرد که این موضوع زمان‌بر است. پیشنهاد ما این است که برنامه دوره‌گذار مانند سال گذشته به صورت مجازی و با همکای دفتر منتورینگ و مرکز رشد استعدادهای درخشان و با استفاده از بارگزاری محتوا در کانال تلگرامی و تشکیل گروه‌های کوچک دانشجویی با همکاری دفتر منتورینگ برگزار شود. براین اساس ترم اول یا نیم ترم اول به صورت مجازی و باقی ترم بعد از واکسیناسیون به صورت حضوری برگزار شود.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=16657

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com