جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

فروش آنلاین گوشی

سهم فروش آنلاین گوشی در جهان به ۲۶ درصد رسید

03:009۰

فروش آنلاین گوشی موبایل در سراسر دنیا نسبت به سال ۲۰۱۹ حدود ۶ درصد بیشتر شده است. این رشد که متاثر از همه‌گیری ویروس کرونا بوده، احتمالا در آینده هم در بازارهای در حال توسعه و با جمعیت میانسال ادامه خواهد داشت.

به گزارش اسپات نیوز، بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی کانترپوینت، فروش آنلاین گوشی در بازار جهانی موبایل در سال ۲۰۲۰ سهمی ۲۶ درصدی داشته است. این یعنی از هر چهار تلفن همراهی که پارسال فروخته شده، یکی از آن‌ها از طریق اینترنت به فروش رفته است. همه‌گیری کووید-۱۹ تاثیر مهمی در این اتفاق داشت. بیشترین سهم فروش آنلاین در بین کشورها به هند، بریتانیا و چین اختصاص داشته است.

سهم فروش آنلاین گوشی‌ها در مجموع نسبت به سال ۲۰۱۹ حدود ۶ درصد بیشتر شده. حجم این بازار هم نسبت به بازه مشابه سال قبل بیش از ۱۰ درصد افزایش یافت. این روند نه تنها در بازارهای توسعه‌یافته مثل آمریکا و اروپا، بلکه در بازارهای در حال توسعه مثل هند و آمریکای لاتین هم قوی بود.

بیشتر بخوانید:

این روند در چین، یعنی همان کشوری که اولین بار شاهد شیوع ویروس کرونا بود، ابتدا در شش ماه نخست سال شدت گرفت ولی در شش ماه دوم سال کمتر شد. با این حال، سهم بازار آنلاین در آمریکا و هند در نیمه دوم ۲۰۲۰ بالاترین رکورد تاریخ خود را به ثبت رساند.

شرکت تحقیتاتی کانترپوینت پیش‌بینی می‌کند که روند افزایش سهم بازار فروش آنلاین احتمالا برای مدتی کند می‌شود و باید منتظر شرایطی مانند سال گذشته یا حتی ضعیف‌تر باشیم.

سوجیونگ لیم، تحلیلگر ارشد این شرکت می‌گوید: پس از رشد سریع بازار در سال ۲۰۲۰، انتظار داریم در سال ۲۰۲۱ پس از واکسیناسیون کرونا شرایط آرام‌تری را ببینیم.

با این حال، انتظار می‌رود که اوضاع از سال ۲۰۲۲ به بعد، به لطف رشد بازار کشورهای در حال توسعه و گرایش بیشتر جمعیت میانسال به دستگاه‌های IT و اینترنت، روند صعودی بگیرد.

این تحلیلگر اضافه کرد: ولی در خصوص هند، که در حال حاضر بیشترین سهم بازار آنلاین را دارد، شاید پس از ۲۰۲۲ به خاطر توسعه زیرساخت‌های آفلاین از جمله فروشگاه‌های بزرگ و مولتی-برند شاهد افت باشیم. با این حال، رشد آتی بازارهای آنلاین در جنوب شرق آسیا، خاورمیانه و آفریقا شایان توجه خواهد بود.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=16698

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com