جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

یارانه ۷ میلیونی

پرداخت یارانه ۷ میلیونی چگونه است؟

10:15۰

یارانه‌بگیران معیشتی و عادی یا دارندگان «سهام عدالت» که در حاضر سهام خود را نفروخته‌اند، می‌توانند یارانه ۷ میلیونی را با بازپرداخت دوره۱۸ ماهه وام بگیرند.

به گزارش اسپات نیوز، کارت رفاهی طرحی است که دولت از طریق پنج بانک اعلام شده از مردم حمایت می‌کند. اما نکته اینجاست که در این طرحنیز مثل دیگر وام‌های بانکی قرار است سود تسهیلات ۱۸ درصد باشد.

بر اساس اعلام بانک مرکزی، یارانه‌بگیران معیشتی و عادی یا دارندگان «سهام عدالت» که تاکنون سهام خود را نفروخته باشند می‌توانند یارانه ۷ میلیونی را با بازپرداخت دوره ۱۸ ماهه وام بگیرند. برای این کار باید با مراجعه به بانک، برای دریافت کارت رفاهی اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:

شهرزاد دانشمندی مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی در خصوص سقف اعتباری و شرایط بازپرداخت این کارت‌های اعتباری اعلام کرده است: این کارت رفاهی با سقف حداکثر هفت میلیون تومان و با بازپرداخت حداکثر ۱۸ ماهه در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و متقاضیان می‌توانند ازطریق پایانه‌های فروشی که بانک‌های عامل آن‌ها را تعیین می‌کنند، نسبت به خرید کالا و خدمات مورد نیاز خود مبادرت کنند.

دانشمندی درباره بانک‌های عامل این طرح عنوان کرده است: در حال حاضر پنج بانک «ملی ایران»، «ملت»، «صادرات ایران»، «تجارت» و «رفاهکارگران» بانک‌های عامل این طرح محسوب می‌شوند. و هم اکنون بانک ملی به طور مقدماتی طرح یاد شده را آغاز کرده است. البته حداکثر تا دوهفته آینده سایر بانک‌های عامل نیز این امکان را خواهند داشت که کارت‌های رفاهی را در اختیار متقاضیان قرار دهند و امید است در آیندهنزدیک دیگر بانک‌ها نیز برای این طرح معرفی شوند.

شهرزاد دانشمندی  در این باره گفت: این بانک در راستای حمایت از معیشت و افزایش قدرت خرید اقشار مختلف جامعه و همچنین بهبود فرایندتامین مالی زنجیره تولید، نسبت به ابلاغ شیوه نامه اعطای کارت رفاهی و تامین مالی زنجیره تولید به پنج بانک «ملی ایران»، «ملت»، «صادراتایران»، «تجارت» و «رفاه کارگران» با سهمیه هر بانک حداقل دویست هزار فقره کارت و سقف فردی هر متقاضی هفتاد میلیون ریال اقدام کردهاست.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=16794

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com