جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

پیامک‌هایی با زبان چینی

ماجرای پیامک‌هایی با زبان چینی برای مشترکان همراه اول چیست؟

09:00۰

در روزهای اخیر برای مشترکان همراه اول پیامک‌هایی با زبان چینی ارسال می‌شود که باعث کنجکاوی و تعجب مشتریان این اپراتور شده است.

به گزارش اسپات نیوز، ارسال پیامک چینی عجیب برای مشتریان اپراتور اول ایران بسیاری از مشتریان را کنجکاو کرده است. پیامکی که تنها یک جمله فارسی دارد: «لبخند قشنگت را اقساطی بساز» و بلافاصله پس از این جمله، الفبای چینی را به چشم می‌خورد!

کاربران ایرانی‌ که همین چند وقت پیش با خبر امضای سند ۲۵ ساله همکاری‌های ایران و چین مواجه بوده‌ و البته به آن نقد فراوان داشته‌اند،دریافت پیامک با زبان چینی را دستمایه گمانه‌زنی‌های شوخی و جدی بسیاری قرار دادند.

پیگیری‌های انجام شده نشان می‌دهد که ماجرا تنها به یک خطای سیستمی برمی‌گردد. اپراتور اول ایران درباره ارسال پیامک‌هایی با زبان چینی بهتجارت‌نیوز توضیح داد که سرشماره پیامکی ۱۰۰۰ که با آن SMS چینی ارسال شده، در اختیار سامانه رهیاب است و پیگیری موضوع از سامانهرهیاب نشان می‌دهد که یکی از زیرمجموعه‌های این سامانه دچار باگ یا خطای سیستمی شده و به همین دلیل زبان ارسال پیامک دچار مشکل شده و با الفبای چینی ارسال شده است.

بیشتر بخوانید:

برای دریافت نکردن پیامک‌های تبلیغاتی چه باید کرد؟

ارسال پیامک تبلیغاتی با زبان چینی در حالی حاشیه‌ساز شده که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده است برای جلوگیری از ارسالپیامک‌های تبلیغاتی، راه‌های مختلفی ایجاد کرده و مشترکان می‌توانند با شماره‌گیری #۸۰۰* خواهان قطع ارسال پیامک‌های تبلیغاتی شوند.

این گونه تبلیغات از سمت اپراتور ارسال می شوند. اصولا کاربران با ارسال عددی که پیشنهاد شده موجب فعالسازی سرویس های تبلیغاتی می شوند. برای لغو تبلیغات همراه اول کافیست یکی مراحل زیر را انجام دهید:

  1. ارسال عدد ۱ به ۸۹۹۹
  2. کد دستوری #۸۹۹۹*
  3. گرفتن شماره #۸۰۰* جهت اطلاع از سرویس های فعال
  4. تماس تلفنی با شماره ۹۹۹۰
  5. نصب برنامه همراه من

همچنین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم سامانه ۱۹۵ را برای ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی ارسالمی‌شوند، راه‌اندازی کرده است.

ارسال پیامک با شماره شخصی از نظر وزارت ارتباطات تخلف است و در صورت گزارش این شماره‌ها مسدود می‌شوند.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=16902

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com