جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

آمار خرید مسکن

آمار خرید مسکن در تابستان چگونه است؟

02:38۰

در روزهای نخست تابستان و در حالی که برخی از متقاضیان خرید مسکن هنوز تصمیم قطعی خود را نگرفته‌اند، بانک مرکزی گزارشی از آمار خرید مسکن را منتشر کرده است.

به گزارش اسپات نیوز، در خرداد ماه امسال میزان معاملات مسکن برای سومین ماه پی در پی روند صعودی داشت. قیمت مسکن نیز پس از دو ماه ارزانی، این بار گران شده است. شاید این دو اتفاق مهمترین بخش گزارش جدید بانک مرکزی برای کسانی باشد که این روزها در حال تصمیم‌گیری برای خرید مسکن هستند.

بر اساس این قیمت مسکن پس از دو ماه مجددا صعودی و در خردادماه آمار خرید مسکن نشان می‌دهد معاملات آن یکماهه ٣٠ درصد بیشتر شده است. در این ماه بورس و طلا تنها یک درصد بازدهی داشتند، اما قیمت مسکن طبق گزارش بانک مرکزی سه درصد گران شده است. با این حال میزان رشد قیمت مسکن به اندازه تنها نصف دلار بوده است.

بیشتر بخوانید:

با افزایش قیمت مسکن به متری ۲۹٫۶ میلیون تومان می‌توان گفت این نرخ نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۵۶ درصد گران شده است. اعلام نرخ حدود ۳۰ میلیون تومانی برای متوسط قیمت مسکن در تهران در حالیست که امروز اعلام شده هشت طرح جدید برای پرداخت وام مسکن تصویب شده است.

با این حساب اگر تنها یک خانه ۴۰ متری را در نظر بگیریم وام ۲۰۰ میلیونی تنها می‌تواند یک ششم کل این مبلغ ۱٫۲ میلیارد تومان را تامین کند و متقاضیان باید حداقل یک میلیارد تومان پول نقد برای خانه در تهران داشته باشند.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17064

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com