جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

اولتیماتوم سازمان بورس برای واریز سود سهام عدالت

سازمان بورس برای واریز سود سهام عدالت اتمام حجت کرد

04:00۰

واریز سود سهام عدالت تاکنون در مرحله وعده و وعید مسئولان باقی مانده است، اما به نظر می‌رسد با اولتیماتوم سازمان بورس سود سهام عدالت تا پایان هفته واریز می‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، واریز بخش دوم سود سهام عدالت در حالی در مرحله وعده و وعید مسئولان باقی مانده است که دوباره صحبت از انتشار اسامی شرکت‌هایی که سود را به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز نکرده‌اند به میان آمده است؛ در این شرایط به نظر می‌رسد شرکت‌های مشمول تا پایان هفته جاری برای واریز سود فرصت دارند.

بیشتر بخوانید:

سود سهام عدالت سالهای ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷ طی یک مرحله به حساب مشمولان سهام عدالت واریز شد، اما سود سال ۱۳۹۸ سرنوشت دیگری داشت و قرار شد طی دو مرحله به حساب سهامداران واریز شود، یعنی مرحله نخست در ۲۸ اسفند سال ۱۳۹۹ واریز شد و مشمولان ۵۰ درصد سود سهام خود را دریافت کردند.

در این راستا، قرار شد مرحله دوم سود در سال جدید واریز شود و حتی وعده داده شده بود این اتفاق قبل از ماه مبارک رمضان، یعنی در اواخر فروردین رخ دهد. اما این اتفاق نیفتاد و پس از آن اعلام شد که شرکت‌ها سود سهام را به شرکت سپرده‌گذاری واریز نکرده‌اند.

در این راستا، حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی این خبر را در اواسط اردیبهشت اعلام کرد که نام پنج شرکتی که تاکنون سود را به حساب این شرکت واریز نکرده‌اند، اعلام می‌شود که این اتفاق نیز نیفتاد.

پس از آن شنیده‌هایی از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به گوش رسید مبنی بر این که از آنجایی که شرکت‌هایی که باید سود را پرداخت کنند یا با مشکل مالی رو به رو هستند یا برنامه افزایش سرمایه دارند، احتمالا بخش دوم این سود هم به دو بخش ۳۰ درصدی و ۲۰ درصدی تبدل شده و به حساب مشمولان واریز می‌شود. اما این اتفاق رخ نداد و فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، اواسط خرداد اعلام کرد که بخش دوم سود سهام عدالت تا قبل از عید قربان یعنی ۳۰ تیر سال جاری به حساب مشمولان واریز می‌شود.

با این حال به نظر می‌رسد همچنان انتشار اسامی شرکت‌هایی که سود را واریز نکرده‌اند در دستور کار سازمان بورس قرار دارد. چراکه محمدعلی دهقان دهنوی­، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در آخرین اظهار نظر خود درمورد پرداخت سود بر این موضوع تاکید کرده است که علت دیرکرد در واریز بخش دوم آن به دلیل این است که از ۳۶ شرکت بورسی سرمایه‌پذیر چند شرکت سودی را فعلا به حساب سپرده‌گذاری مرکزی به منظور تجمیع مبالغ واریز نکردند، ما به آن‌ها تا پایان این هفته فرصت داده‌ایم تا همکاری لازم را انجام دهند؛ در غیر این صورت به طور قطع اسامی آن‌ها را منتشر می‌کنیم.

باید منتظر ماند و دید آیا اولتیماتوم سازمان بورس تاثیری در روند پرداخت سود سهام عدالت از سوی شرکت‌ها دارد یا سهامداران همچنان باید در انتظار دریافت حق خود بمانند.

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17007

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com