جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

وعده وزیر بهداشت برای صادرات واکسن ایرانی

«صادرات واکسن ایرانی»، وعده وزیر بهداشت

03:00۰

وزیر بهداشت اعلام کرد که طی ماه‌های آینده امکان صادرات واکسن‌ ایرانی مهیات می شود و بنابراین هیچ گونه کمبودی در زمینه واکسن وجود ندارد.

به گزارش اسپات نیوز، سعید نمکی، وزیر بهداشت در آئین رونمایی از واکسن نوترکیب دانشگاه بقیه الله (عج) و آغاز فرآیند کارآزمایی بالینی واکسن «نورا» که در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: «وقتی کرونا آمد محاسبات دشمنان برای بهم ریختن کشور ما غلط نبود، سیل و زلزله و تحریم و کمبودهای فراوان و خزانه خالی؛ اما آنها به داشته‌های ما فکر نکرده بودند.»

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: «مهم‌ترین داده ما اعتقادات مذهبی ماست. آن‌ها نمی‌دانستند ما ملت بزرگ و فداکاری داریم که در همه صحنه‌ها حضور موثر دارند؛ آن‌ها نمی‌دانستند که ما بعد از ۸ سال جنگ حتی میلیمتری از زمین کشور را در میز مذاکره ندادیم. آن‌ها نمی‌دانستند که ما رهبر فرزانه‌ای داریم که در هدایت و حمایت یگانه عالم است که حتی با وجود اشتباهاتی که داشتیم از ما حمایت می‌کند.»

وزیر بهداشت گفت: «این روزها برای من از بهترین روزهاست، روزهایی که شاهد افتخارات فراوانی در عرصه ساخت واکسن ملی هستیم. امروز داشته‌هایمان با تصاعد افزایش یافته و نیاز به تخت بستری و در هیچ بیمارستانی کمبود اکسیژن نداریم.»

نمکی افزود: «در این سال‌های تحریم، بیمارستان‌های متعددی ساخته شد و به جای نداشته‌های روزهای اول، امروز بیش از ۲ هراز آزمایشگاه داریم و صاحب مدیریت نوین کنترل بیماری هستیم و در پیک چهارم با وجود شیوع ویروس کرونای انگلیسی، شاهد مرگ و میر کمتری بوده‌ایم.»

وی با اشاره به انواع واکسن‌های تولیدی در داخل کشور و صادرات واکسن ایرانی گفت: «ما در ماه‌های آینده نه تنها کمبود واکسن نداریم بلکه می‌توانیم واکسن را صادر و به کشورهای فقیر هدیه کنیم.»

انتهای پیام

منبع
خبرگزاری مهر
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17021

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com