جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

مسکن ملی نیروهای مسلح

مسکن ملی نیروهای مسلح تا کجا پیش رفته است؟

02:09۰

در راستای تفاهم‌نامه ساخت مسکن ملی نیرو‌های مسلح تاکنون زمین ۵۵ هزار واحد تامین شده، مراحل اجرای برنامه در کارگروه‌های مشترک بین نمایندگان وزارت راه و شهرسازی و نیروهای مسلح در حال انجام است.

به گزارش اسپات نیوز، تیرماه سال ۹۸ تفاهم‌نامه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارکنان نیروهای مسلح (ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و ودجا) بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع به امضا رسید. این تفاهم‌نامه یکی از موارد همکاری وزارت راه و شهرسازی با دستگاه‌های دولتی برای احداث واحدهای اقدام ملی مسکن است.

برای مسکن ملی نیروهای مسلح، تاکنون زمین برای ۵۵ هزار واحد، تامین شده و از طرفی موضوع تعیین تکلیف اراضی در اختیار با توجه به جلسات استانی و کمیسیون فرعی با حضور نماینده‌گان طرفین در ۴۸ هزار هکتار اراضی اجرایی شده است.

بیشتر بخوانید:

در روزهای اخیر، نشست مشترک مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن با نمایندگان نیروهای مسلح (ارتش، سپاه ونیروی انتظامی و ودجا) در راستای اجرای تفاهم‌نامه سه جانبه وزارت راه و شهرسازی، وزارت دفاع و پشتیبانی و ستاد کل نیروهای مسلح ایران در سازمان ملی زمین و مسکن برگزار شد.

در همین خصوص، احمد اصغری مهرآبادی، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه این تفاهم‌نامه سه جانبه برای تعیین تکلیف اراضی در اختیار نیروهای مسلح در سال ۹۷ به امضا رسیده، اعلام کرد: براساس توافق‌های انجام شده مقرر شد اراضی بندهای ۲ و ۴ توافقنامه در وهله اول در اختیار نیروهای مسلح برای ساخت واحدهای مسکونی در قالب طرح اقدام ملی و تامین مسکن نیروهای مسلح استفاده شود و در استان‌هایی که در آنها کسری زمین وجود دارد اولویت تامین زمین از اراضی بندهای ۲ و ۴ صورت بگیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر ضرورت تسریع در روند اجرای این تفاهم‌نامه سه جانبه افزود: بحث آماده‌سازی زمین‌های واگذار شده، میزان قدرالسهم طرفین و کمبود زمین در برخی استان‌ها از مواردی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت و همچنین نحوه استفاده از اراضی بند ۲ و ۴ این توافقنامه برای طرح اقدام ملی مسکن به امضای طرفین رسید.

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=16924

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com