جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

طرح خرید آسان اقساطی خودرو برای شبیه سازی لیزینگ در ایران اجرایی می‌شود.

اجرای طرح خرید اقساطی خودرو برای شبیه سازی لیزینگ در ایران

06:33۰

علی خسروانی مالک اتوخسروانی یا به عبارت دیگر مالک بزرگترین مجموعه خصوصی فروش خودرو در بازار ایران به شکل رسمی برای اولین بار درکشور شیوه فروش تازه‌ای را با الهام گرفتن از شیوه فروش لیزینگ یا اجاره به شرط تملیک معرفی کرده است. خسروانی این شیوه تازه را به نام «طرح خرید آسان اقساطی خودرو» قلمداد می‌کند.

به گزارش اسپات نیوز، فروشنده خودرو در این طرح ضمن فروش سریع اتومبیل خود ضرر خواب سرمایه را از فرآیند حذف نموده و بخشی از پول مازاد خود را در طرحی مطمئن سرمایه‌گذاری می‌نماید که سودی متعارف و متناسب با تورم جاری کشور دارد و ریسک سایر بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری را ندارد.

بیشتر بخوانید:

علیرغم اینکه قرارداد اجاره به شرط تملیک و بنام بودن سند مالکیت خود نقطه اتکای محکمی برای موجر است ولیکن چون تضمین پرداخت توسط اتوشناس را در اختیار دارد بنابر این اعتبار سنجی متقاضی خرید (مستاجر) توسط مرکز اتوشناس انجام می‌پذیرد.

ضمنا در این طرح نیازی به ضامن نیست. داشتن جواز کسب یا پروانه مطب یا وکالت یا فیش حقوقی الزامی نیست. داشتن مانده حساب بالا و شرایط سخت‌گیرانه در پرینت مالی مانع شما جهت خرید خودرو در قالب اجاره به شرط تملیک نمی‌شود.

هیچ‌گونه الزامی به مدل خاص یا قیمت خاصی از اتومبیل وجود ندارد. خودروهای داخلی یا وارداتی امکان حضور در این طرح را دارند.

هرگونه پرداخت مالی صرفا بعد از کارشناسی اتوشناس و همزمان با عقد قرارداد و تحویل خودرو است.

هیچ‌گونه ضمانت مازادی نظیر سند ملکی یا سفته اخذ نمی‌گردد.

ساکنین تهران یا شهرستان تفاوتی در شرایط ندارند.

از همه مهم‌تر اگر فروشنده اتومبیل قصد فروش اقساطی به هر دلیلی ندارد اتوشناس نقدا سهم ایشان را پرداخت و خود رأسا به عنوان موجر در قرارداد اجاره به شرط تملیک اقدام به واگذاری خودرو به متقاضی می‌نماید.

در این طرح فروشندگانی که قصد فروش اتومبیل خود را داشته و به دنبال سرمایه‌گذاری با قسمتی از پول حاصل از این فروش هستند اتومبیل خود را در قالب قرارداد اجاره به شرط تملیک در اختیار خریدارانی قرار می‌دهند که قصد خرید اقساطی خودرو دارند.

در واقع ارتباط مستقیم بین فروشنده و خریدار را اتوشناس در قالب یک قرارداد حقوقی محکم و قانونی تنظیم کرده و ایفای تعهد از جانب طرفین را نیز تضمین می‌کند.

توضیحات تکمیلی طرح خرید آسان اقساطی خودرو:

۱- سند اتومبیل تا پایان قرارداد بنام موجر است.

۲- اتومبیل به ذینفعی موجر بیمه بدنه می شود.

۳- یک دانگ از اتومبیل در شماره‌گذاری بنام مستاجر تعویض پلاک شده تا در صورت بروز جرائم انتظامی تخلف بنام موجر ثبت نشود.

۴- در قرارداد اجاره به شرط تملیک کلیه پرداخت‌های اولیه و چک‌های اجاره بطور کامل ثبت و درج می‌گردد. (این بند از قرارداد سبب حفظ حقوق کامل طرفین را تضمین می‌کند.)

۵- اتومبیل بطور کامل احراز مالکیت شده و توسط مجموعه اتوشناس کارشناسی فنی و کارشناسی بدنه و قیمت گذاری می‌گردد.

۶- قرارداد تضمین تعهد پرداخت (در صورت عدم ایفای تعهد توسط مستاجر) بین موجر و اتوشناس منعقد می‌گردد.

۷- حداقل ۵۰ درصد ارزش خودرو به عنوان پیش پرداخت می‌بایست هنگام عقد قرارداد و تحویل خودرو توسط مستاجر به موجر پرداخت گردد.

۸- اتوشناس ضمانت انتقال مالکیت و ۵ دانگ باقیمانده بنام مستاجر که پس از اتمام قرارداد و ایفای تعهدات مالک تلقی می‌گردد را به عهده دارد.

مجموعه اتوشناس برندی جدید از اتوخسروانی است که ارائه‌دهنده خدمات تخصصی تعمیرگاه، کارشناسی خودرو، خرید و فروش خودرو، فروش قطعات و لوازم یدکی اصل، حمل‌ و جابه‌جایی و امداد خودرو است.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17134

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com