جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

افزایش قیمت دوچرخه در یک سال اخیر ۱۰۰ درصد بوده است.

افزایش قیمت دوچرخه در یک سال اخیر چند درصد بوده است؟

03:00۰

رئیس اتحادیه موتور و دوچرخه مشهد با اشاره به اینکه «تولید دوچرخه در داخل کشور بسیار پایین است و اکثر دوچرخه‌های موجود وارداتی است»، درباره افزایش قیمت دوچرخه گفت: «قیمت دوچرخه‌ها نسبت به دو سال گذشته ۳۰۰ درصد و در یک سال اخیر ۱۰۰ درصد رشد داشته است.»

به گزارش اسپات نیوز، بهترین زمان برای خرید و فروش دوچرخه در ایران فصل تابستان است. هنوز در فرهنگ ترافیک ایران استفاده از دوچرخه برای سفرهای درون‌شهری تعریف نشده و به همین سبب فقط در تابستان که زمان تعطیلی مدارس است این بازار رونق دارد. هرچند امسال با شیوع ویروس کرونا و کمتر بیرون رفتن بچه‌ها، باعث نارضایتی فعالان این حوزه  از رکود بازار شده است.

از سوی دیگر نوسان ارز باعث شده که قیمت‌ها روند صعودی داشته باشد. انتظار می‌رفت که به سبب کاهش تقاضا در ایام  کرونا، بازار شاهد کاهش قیمت این وسیله ورزشی پرطرفدار باشد اما صعود نرخ دلار این اجازه را نداد.

حبیب‌الله زارع، رئیس اتحادیه موتور و دوچرخه مشهد، در خصوص وضعیت بازار دوچرخه در مشهد گفت: «بازار دوچرخه وضعیت نسبتا خوبی دارد ولی قیمت دوچرخه‌ها بسیار گران است.»

بیشتر بخوانید:

وی افزود: «یک کارخانه دوچرخه سواری در قوچان وجود دارد که متاسفانه تولید آن بسیار پایین است و درصد بسیار زیادی از دوچرخه‌های موجود در کشور وارداتی بوده و از چین و تایوان وارد می‌شود. همین وارداتی بودن دوچرخه دلیل گران بودن آن است.»

رئیس اتحادیه موتور و دوچرخه مشهد ضمن اشاره به افزایش قیمت دوچرخه، تصریح کرد: «حداقل قیمت یک دوچرخه کاملا معمولی بین ۳ میلیون و ۵۰۰ تومان تا ۴ میلیون تومان است و حداکثر قیمت دوچرخه بین ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومان است.»

زارع افزود : «قیمت دوچرخه‌ها نسبت به دوسال گذشته ۳۰۰ درصد و در یک سال اخیر ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.»

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17123

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com