جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

خرید لوازم خانگی قاچاق

خرید لوازم خانگی قاچاق امری معمولی شده است!

02:55۰

حمیدرضا غزنوی، سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی ایران گفت: هم اکنون هر فردی به بازار‌های بزرگ لوازم خانگی سر بزند، می‌تواند فروشنده‌های لوازم خانگی خارجی را مشاهده کند که دست به خرید لوازم خانگی قاچاق زده‌اند.

به گزارش اسپات نیوز، سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی ایران بیان کرد: در صورتی هم که کالای مد نظر خریدار در بازار وجود نداشته باشد، افراد با ثبت سفارش در یکی از این واحد‌های صنفی، محصول قاچاق خود را دو تا سه هفته بعد در منزل دریافت می‌کنند.

غزنوی با اشاره به ارگان متولی که وظیفه برخورد با ورود و فروش لوازم خانگی خارجی را بر عهده دارد، ادامه داد: برخورد با این قاچاقچیان وظیفه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است، اما به نظر می‌رسد این ستاد نتوانسته وظیفه خود را به خوبی انجام دهد.

بیشتر بخوانید: 

او در خصوص گارانتی لوازم خانگی قاچاق تصریح کرد: گارانتی و بیمه کردن این نوع کالا‌ها و هر کالای قاچاق ممنوع است و همان ارگانی که با ورود آن‌ها برخورد نمی‌کند، با گارانتی‌های تقلبی هم برخورد نمی‌کند.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی ایران گفت: متاسفانه در حال حاضر ارگان‌های مربوطه در راستای سازمان دهی بازار لوازم خانگی با یکدیگر انسجام ندارند.

بالا بودن قیمت‌ها در کنار کاهش قدرت خرید مردم موجب شده تا به نوعی خرید کالا در این بازار نیز مثل خیلی از بازارهای دیگر، متوقف شود و مردم به خرید لوازم خانگی قاچاق روی بیاورند.

انتهای پیام
منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17097

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com