جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سود نقدی

سود نقدی به سهامداران کدام شرکت‌ها می‌رسد؟

03:16۰

طی دو روز گذشته مجمع عمومی برخی نمادهای بورسی انجام شد که بر این اساس خگستر به ازای هر سهم تنها ۴ تومان سود نقدی به سهامداران خود می‌دهد.

به گزارش اسپات نیوز، دو روز گذشته، تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه برخی نمادهای بورسی در وبسایت کدال منتشر شده و شرکت‌های بورسی ضمن تصویب صورت‌های مالی، میزان سود نقدی تقسیمی میان سهامداران را اعلام کردند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در کدال، شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو که با نماد «خگستر» در بورس معامله می‌شود مجمع عمومی سالیانه خود را روز یکشنبه برگزار کرد. در این مجمع که با حضور ۵۰ درصدی سهامداران برگزار شد، سود خالص این شرکت یکهزار و ۵۶۷ میلیارد تومان به تصویب رسید که معادل سود ۳۹۶ ریالی به ازای هر سهم بود. با این حال خگستر تنها ۱۱ درصد از این سود را که معادل ۴ تومان است به سهامدارانش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: 

شرکت توسعه صنایع بهشهر (وبشهر)، دیگر شرکتی بود که روز یکشنبه مجمع عمومی عادی سالیانه خود را برگزار کرد، در این مجمع که بیش از ۷۷ درصد سهامداران این شرکت حضور داشتند، تصمیم بر این شد که به هر سهامدار به ازای هر سهم ۳۸ تومان سود نقدی تعلق بگیرد. رقمی که ۴۴ درصد سود محقق شده وبشهر بود.

بیمه ملت دیروز تصمیمات مجمع خود را که در آخرین روز خرداد برگزار کرده بود، منتشر کرد. ملت که در سال ۱۳۹۹ به ازای هر سهم ۱۵۸۲ ریال سود خالص محقق کرده بود، تنها ۵۴ تومان از آن‌ را میان سهامداران تقسیم خواهد کرد که معادل ۳۴ درصد سود خالص این شرکت است.

نماد سود خالص (ریال) سود نقدی (ریال)
خگستر ۳۹۶ ۴۰
وبشهر ۸۵۴ ۳۸۰
ملت ۱۵۸۲ ۵۴۰

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17242

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com