جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

موج پنجم کرونا

موج پنجم کرونا در راه است؟

04:00۰

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران با بیان اینکه شهروندان اطمینان داشته باشند که واکسن به قدر کفایت برای گروه‌های سنی بالای ۷۰ سال وجود خواهد داشت، گفت: «دو شهر دماوند و فیروزکوه در استان تهران در وضعیت قرمز قرار دارند، باید قرمز شدن و موج پنجم کرونا در شهرهای تهران در هفته‌های آتی را جدی بگیریم.»

به گزارش اسپات نیوز، علیرضا زالی، فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران عصر امروز در پایان جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: «با در اختیار قرار گرفتن واکسن مورد نیاز شاهد سرعت گرفتن واکسیناسیون در استان تهران خواهیم بود. این واکسیناسیون با اولویت تزریق گروه‌های سنی بالای ۷۰ سال برای دوز دوم و جاماندگان انجام خواهد شد. بی تردید تا اطمینان از تزریق این گروه سنی به قدر کفایت ایجاد نشود به سراغ گروه های سنی دیگر نخواهیم رفت.»

وی افزود: «در تلاش هستیم ازدحام در مراکز واکسیناسیون را کاهش دهیم و شهروندان اطمینان داشته باشند که واکسن به قدر کفایت برای گروه های سنی بالای ۷۰ سال وجود خواهد داشت.»

زالی ادامه داد: «همچنین تمامی افراد هر واکسنی که در دوز اول دریافت کرده‌اند از همان برند در دوز دوم به آنها تزریق خواهد شد و نگرانی در این زمینه وجود ندارد. لازم است که شهروندان از مراجعات غیر ضرور به مراکز واکسیناسیون خودداری کنند و با توجه به بحث نوبت‌دهی به مراکز مراجعه کنند که بهترین راه مراجعه نوبتی سامانه salamat.gov.ir است.»

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تشریح وضعیت رنگ‌بندی کرونایی استان تهران نیز گفت: «در حال حاضر در کشور شهر آبی نداریم که به تبع آن نیز در تهران نیز شهر آبی وجود ندارد. عمده شهرها در تهران در وضعیت نارنجی قرار دارند ولی فیروزکوه و دماوند در شرایط قرمز قرار گرفته‌اند. استان‌های جنوبی و مرکزی کشور قرمز شدند که باید قرمز شدن شهرهای تهران در هفته‌های آتی را جدی بگیریم.»

بیشتر بخوانید:

زالی در پاسخ به سوالی در خصوص ازدحام در مراکز واکسیناسیون استان تهران اظهار کرد: «۷۷ مرکز واکسیناسیون در تهران فعال است که ۱۱ مرکز خودرویی هستند. هر سه دانشگاه علوم پزشکی در تهران در حال گسترش این مراکز هستند تا ازدحام کاهش پیدا کند. همچنین اکثر مراکز پر ازدحام مقرر شده به صورت دو شیفته کار کنند.»

او تصریح کرد: «افزایش نظارت ها، تدوین پروتکل های بهداشتی، ایجاد زیرساخت های بهداشتی و واکسیناسیون از مهمترین فاکتورهای کاهش ابتلا به کروناویروس است که همه این موارد در نظر گرفته شده و با توجه به احتمال خیز پنجم آماده باش برای شبکه درمان اعلام شده است.»

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران در خصوص نسبت شیوع و ابتلا کرونا ویروس در مناطق مختلف تهران گفت: «اکثر نقاط تهران شکل همگنی دارد. البته در میزان مراجعات سرپایی در این هفته در جنوب تهران تعداد کمتری را شاهد بودیم. در بستری فقط شرق تهران متفاوت بوده و سایر نقاط همگن بوده، در فوتی ها نیز در شمال و جنوب غربی بیشترین میزان را داشته ایم.»

وی ادامه داد: «در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک نیز در طول هفته گذشته ۷۸ درصد رعایت را شاهد بوده‌ایم اما در آخرین جمع بندی ۷۶.۸ درصد را شاهد بودیم که مقداری کاهش پیدا کرده است.»

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17258

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com